Uudiseid Venemaalt: vaadati üle Sotši investeeringud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2014 kell 19:34Vaadati üle Sotši investeeringud

Ajaleht Kommersant avaldas olümpialisana ülevaate investeeringutest Sotši olümpiamängudesse, kuhu on väidetavad kulunud 50 miljardit dollarit. Lugeja saab nii pildi, graafikute kui teksti abil tutvuda olümpia ajaks ehitatud piirkonna, taristute ja üksikobjektide ning nende peale kulutatuga. Samuti selgitatakse, et investeering ei hõlma endas vaid kulutusi olümpiaks, vaid ka regiooni tuleviku tarvis. Õhku jääb vaid küsimus – kuidas seda kõike pärast spordimänge ära majandada plaanitakse.

Allikas: Kommersant

 

Moskva-Peterburi kiirtee eelarve läks pauguga lõhki

Audit on näidanud, et Moskva-Peterburi kiirtee 76 km pikkuse Tveri oblastis paikneva lõigu eelarve läks pauguga lõhki, kui kulutati 6,6 miljardit rubla (üle 137 miljoni euro) üle planeeritud maksumuse.
Teelõigu ehitus algas 2011. aastal ja see peaks valmima 2015. aasta suvel. Kui riigipoolne tellija väidab, et mingeid rikkumisi ei ole ja kõik toimub vastavalt 2010. aasta seisuga kinnitatud dokumentatsioonile, siis audiitorid on avastanud just mainitud dokumentatsioonis hulga vigu ja osa nendest on seotud ka finantsküsimustega.

Allikas: BBC

 

Peterburi kasvas aastaga 100 000 elaniku võrra

Piiteri elanike arv kasvas eelmise aasta jooksul 104 000 inimese võrra ja jõudis 5,13 miljonini. Prognooside kohaselt peaks aastaks 2020 linnas olema 5,5 miljonit elanikku.

Allikas: St. Petersburg Times

 

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters / Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt