Eesti ostis USA ettevõttelt 7 miljoni euro eest täppislähenemisradari

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2013 kell 17:45Kaitseministeerium ostis pisut enam kui seitsme miljoni euro eest USA ettevõttelt Exelis Ämari lennubaasi jaoks täppislähenemisradari, vahendas BNS.

 

7,1 miljonit eurot maksma läinud radar jõuab Eestisse 2015. aasta suvel, ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja. Radarit hakatakse kasutama lennuväljal maanduva õhusõiduki asukoha määramiseks lõpplähenemisel maandumisrajale. Radar võimaldab vastu võtta kõiki NATO sõjalennukeid. Praegu on Ämaris kasutusel tsiviillennunduses kasutatavad navigatsioonivahendid, osal lahingulennukitel selline varustus aga puudub.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja märkis, et täppislähenemisradari (precision approach radar) kasutuselevõtt on oluline nii Balti õhuruumi turvamiseks, õppuste korraldamiseks kui ka selleks, et Eesti saaks vajadusel oma pinnal vastu võtta liitlasvägesid.

Kaitseministeerium plaanis riigieelarve eelnõu järgi 2014. aastal investeeringuteks 43,26 miljonit eurot, muu hulgas alustab ministeerium tuleval aastal iseliikuvate suurtükkide ja lahingumasinate hanget.

 

Allikad: BNS,  Postimees

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt