Kaitseministeeriumi veebilehe küberrünnaku taga on Anonymous Ukraine?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. november 2013 kell 14:17 

“Me soovime, et NATO juhid võtaks meid kuulda. Me ei soovi olla NATO teenrid. Ukrainlased ei soovi surra NATO riikide huvisid kaitstes. Ukraina ei vaja NATO-t. Ukraina ei vaja Euroopa Liitu. Ukraina ei vaja Venemaad. Ukraina ei peaks olema mitte kellegi käsualune. Me seisame sõltumatu Ukraina eest. Käed eemale Ukrainast!” seisis postituses.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja kinnitas, et rünnak toimus ainult välisele veebile ja rõhutas, et ministeeriumi haldusala sisesed IT-süsteemid töötavad ja ühtki tööülesannet tänase intsidendi tõttu täitmata ei jää. Kell 14 päeval ei olnud kaitseministeeriumi kodulehte www.kaitseministeerium.ee veel tagasi töökorda saadud.

ERR märgib ära, et homme algab õppus Steadfast Jazz 2013, mis kestab 2.-9. novembrini ja mille eesmärk on testida liitlaste reageerimisjõudude (NRF, NATO Response Force) valmisolekut reageerida erinevatele sõjalistele ohtudele, et kaitsta liikmesriike, viies läbi nii sõjalisi- kui ka humanitaaroperatsioone üle terve maailma.

Sel aastal on Steadfast Jazz ühendatud õppusega Baltic Host, mille eesmärk on harjutada liitlaste vastuvõtmist. Õppuse peastaap asub Lätis Adazis ning enamik taktikaliste üksuste manöövritest viiakse läbi Poolas.

 

Allikad: ERR, Bastebin.com

Foto: photo.i.ua

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt