Video: sõjatehnikat arendav firma esitles uut neljajalgset robotit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2013 kell 15:59Screen Shot 2013-10-07 at 3.43.48 PMBoston Dynamics on robootikale spetsialiseerunud firma, mis riputas üles video DARPA (USA kaitseministeeriumi agentuur, Defense Advanced Research Projects Agency) rahastatud neljal jalal liikuvast ja sõjaväeliseks otstarbeks loodud robotist. WildCat (tõlkes metskass) on võimeline abita püsti tõusma, pöörama ning jooksma tasasel maal kuni 25,7 kilomeetrit tunnis.

 

WildCat on edasiarendus Boston Dynamicsi Cheetahist (tõlkes gepard), mida esitleti aasta tagasi ja mis suutis jooksulindil arendada kiirusi üle 45 kilomeetri tunnis, mis on pisut kiirem kui maailma kiireima mehe Usain Bolti tippkiirus. Cheetah oli aga ühendatud vooluvõrku, WildCatil on aga suur ja väga lärmakas mootor, mille abil liikuda.

Roboti edasiarendamine ilmselt jätkub, sest eesmärgiks on sujuv ja kiire liikumine kõikvõimalikel maastikel.

 

Vaata videot robotist:

 

Samal ajal riputas Boston Dynamics üles veel ühe video samuti DARPA rahastatud ja eelmisele üsna sarnasest projektist. Siin on näha robotmuula, mis järgneb inimesele nii mägedes kui ka lumes ning suudab kanda 180 kilogrammi:

 

 

 

 

 

Allikad: RT, c net

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt