Kaitseministeerium rahastab sõjapropagandat?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. august 2013 kell 20:09 

Kaitseministeerium toetab ajaloolise filmi „1944“ valmimist kahe aasta jooksul kokku 420 000 euroga, tänavu 210 000 euroga ning tuleval aastal sama suure summaga. „Kaitseministeeriumi partneriks on sihtasutus Eesti Filmi Instituut (SA EFI),  mitte konkreetne filmitootja,“ selgitas ministeeriumi pressiesindaja Artur Jugaste BNS-ile. Jugaste sõnul on toetamise eelduseks see, et film tõstaks Eesti rahva kaitsetahet.

 

“Kaitseministeerium on valmis keskpikas perspektiivis toetama ühe kodumaise täispika sõjafilmi tootmist, arvestades riigikaitse strateegias püstitatud psühholoogilise kaitse eesmärke,“ ütles pressiesindaja. Ta lisas, et kuna kaitseministeeriumil ei ole filmialast oskusteavet, sõnastas ministeerium koos EFI ekspertidega põhimõtted, mille alusel on kaitseministeerium valmis toetama Eesti sõjafilmi valmist.

“Toetamise eelduseks on muuhulgas, et mängufilm tõstab Eesti rahva kaitsetahet, on sõjafilm ehk filmis peab olema lahingustseene, on kunstiliselt kõrgel tasemel ja tõepärane ning on võimalikult laiale audiotooriumile arusaadavas pildikeeles,“ sõnas Jugaste.

EFI esitas kaitseministeeriumile taotluse toetada rahvusliku sõjafilmi tootmist 420 000 euroga tänavu aprillis. 2015. aastal esilinastuv mängufilm ” 1944 ” räägib sõjategevusest Eestis Teise maailmasõja lõpus ja kirjeldab eestlaste osa Narva jõe lahingutest kuni Sõrve säärel aset leidnud sõjasündmusteni. Filmi lavastaja on Elmo Nüganen, käsikirja autor Leo Kunnas ja produtsendid Kris Taska ning Maria Avdjuško. Linateose esilinastus on kavandatud 2015. aasta veebruari.

 

 

Allikas: BNS

Foto: Ave Maria Mõistlik / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt