Ülekäte läinud politseiriik: abielupaari ähvardab hirvebeebi päästmise eest vanglakaristus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2013 kell 15:59USA-s Indiana osariigis leidis abielupaar Jeff ja Jennifer Counceller naabri õuelt vigastada saanud hirvebeebi – nad päästsid looma elu, võttes ta enda juurde koju ning ravides terveks. Hirvele pandi nimeks Väike Orb Dani. Kui Indiana osariigi ametnikud aga sellest kuulsid, kästi loom hukata, kuna ta olevat ohtlik.

 

Kui hirv “põgenes“ vahetult enne seda, kui hukkamine oli ette nähtud – tõenäoliselt lasid päästjad ta vabadusse –, esitati abielupaarile süüdistus hirve ebaseadusliku omamise eest. Neid ähvardab karistusena 2000-dollarine trahv ja 60-päevane vanglakaristus.

See on taas järjekordne näide sellest, kuidas USA-s on valitsuse juhitud politseiriik läinud üle igasuguste piiride ja see lugu lisandub lugematule hulgale sarnastele juhtumitele, nagu näiteks relvastatud politseihaarangud toorpiima müüjatele.

Juhtiv jõud “hirve ebaseadusliku omamise” süüdistuse taga on Indiana Loodusvarade Amet (Indiana Department of Natural Resources). Sama ametkond sundis Michigani osariigis väikefarmereid hukkama oma põrsaid, kuna need olevat väidetavalt invasiivsest võõrliigist. Loe selle kohta siit.

See, mida me täna näeme üle terve Ameerika nii osariigiti kui ka riiklikul tasemel, on valitsuse pööramine oma rahva vastu – ignoreerides suuri kurjategijaid kõrgemal tasemel, ähvardatakse, trahvitakse ja vangistatakse tavalisi inimesi, kes lihtsalt püüavad teha õigeid asju.

Loe ja imesta:
* Michigani osariigis ähvardab Julie Bassi vanglakaristus selle eest, et ta otsustas enda aia tänavapoolsele osale rajada maitseka ja hooldatud köögiviljaaia. Link.

* Tulsa linnas Oklahoma osariigis hävitati Denise Morrisoni ürdiaed, sel ajal kui naine ise oli kodunt ära. Anonüümse naabri kaebuse põhjal väljastati omanikule käsk aed hävitada ning hoolimata tema korduvatest püüdlustest teada saada, milles täpselt on probleem ja kuidas ta saaks seda parandada, sai ta linnaametnikelt korduvalt vastuseks, et “see pole nende asi” ning tema hooldatud ravimtaimedest ja puu- ning köögiviljadest loodud aed hävitati. Link.

* James Stewart, California osariigis tuntud “toorpiima mees“ pidi kannatama vangistust sellise “kuriteo” eest nagu toorpiima müümine. Tema Rawesome Foodsi nimelisele poele korraldati relvastatud haarang, mille käigus konfiskeeriti ja hävitati 50 000 dollari väärtuses värskeid mune, piima, puuvilju ja liha. Los Angelese vanglas pidi ta kannatama muu hulgas näljutamist, alajahtumist ning osalema sunduslikult erinevatel meditsiinilistel katsetustel. Link 1, link 2.

 

Need on vaid mõned näited paljudest taolistest juhtumitest. Valitsus on muutunud liiga suureks, võimsaks, ülbeks ja ohtlikuks. Ameerika valitsus on kõige suuremaks ohuks oma rahvale. New Yorgi linnapea Michael Bloomberg näiteks nõuab, et kõigilt New Yorgi elanikelt tuleks ära korjata igasugused tulirelvad – samal ajal saadavad teda ennast iga päev viis relvastatud turvameest, kes ähvardavad ajakirjanikke, kui nood püüavad linnapealt sellise silmakirjalikkuse kohta kommentaari küsida.

Ameerika jaguneb “privilegeeritud“ klassiks ja töölisklassiks. Eliit on immuunne igasuguse süüdimõistmise vastu ning töölisklassi puhul nokitakse kõikvõimalike seaduses esinevate tehniliste pisiasjade kallal. Peaaegu igaüks sooritab tänapäeval vähemalt kolm väärtegu päevas, ilma et nad ise sellest teadlikud oleksid.

Selsamal põhjusel terroriseeritakse ka kõnealust abielupaari hirvebeebi päästmise eest – valitsus tahab rahvale meelde tuletada, kes on võimul ning selle eesmärgi nimel unustatakse terve mõistus ja kaastunne ning rakendatakse toorest jõudu.

 

See lugu on saanud interneti vahendusel inimestelt palju toetust. Facebooki lehel on värskeim info kohtuloo staatuse kohta ja üle 24 000 toetaja. Samuti on avatud petitsioon Indiana osariigi kubernerile palvega süüdistused tühistada, millele on oma allkirja andnud juba üle 21 000 inimese.

Loe lisaks ka siit: Naturalnews.com, ABC News.

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt