Tuleviku käerauad annavad elektrišoki ja palju muudki

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2013 kell 10:19 

Kas oled kunagi mõelnud, miks ei ole käeraudu tehnoloogiliselt viimase 50 aasta jooksul oluliselt täiendatud? See muutub õige pea. 2012. aasta lõpus esitas ettevõte Scottsdale Inventions patendiavaldus leiutisele nimega “aparaat ja süsteem kinnipeetute lisapiiramiseks”.

 

See käepärane uus seadeldis saab kindlate eelprogrammeeritud tingimuste alusel anda elektrišokki ja seda saab aktiveerida puldi abil. Patendiavalduses võrreldakse seda elektrišokirelva taseriga.

Peale selle saab nende käeraudade abil ilma politseiametniku juures viibimiseta manustada kinnipeetule vedelikku, gaasi, värvainet, ärritust tekitavat kemikaali, ravimit, rahustit, halvatust tekitavat kemikaali, kinnipeetule välja kirjutatud ravimit ning vajadusel nende kombinatsioone. Need võivad toimida nagu koera elektriline kaelarihm, mis annab elektrišoki iga kord, kui kinnipeetu väljub kindlaksmääratud alast. Loomulikult annavad need ikka enne hoiatuse väikese piiksatuse ja hoiatustulega.

Patendiavaldusega kaasneb prototüübi foto, mis vihjab, et leiutis on juba läbinud kontseptsiooni staadiumi ja võib õige pea olla saadaval sinu lähimale politseinikule.

 

 

Allikad: Infowars, Reason, Patent Bolt

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt