Elektromagnetväljade tippteadlased annavad 3.-5. juunil Tallinnas ja Tartus loenguid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuni 2019 kell 14:17Meie elukeskkonnas on üha enam kiirgavaid seadmeid ja mure selle tehnoloogia ohutuse pärast on kasvamas. Juuni algul on kõikidel huvilistel ainulaadne võimalus kohtuda silmast silma elektromagnetväljade tervisemõjude valdkonna tippteadlastega, saada objektiivset teaduslikku infot otse allikast ning arutada kiirgava tehnoloogiaga kaasnevate juba tõestatud ja võimalike tervisemõjude, riskide ja ka ohutute alternatiivide üle.

 

3.-5. juunini viibivad Eestis üleilmselt tuntud ja tunnustatud teadlased, kes on aastaid uurinud elektromagnetväljade tervisemõju – Washingtoni Ülikooli emeriitprofessor Martin Pall ning Örebro Ülikooli onkoloogia ja vähiepidemioloogia professor Lennart Hardell.

 

Prof emer Martin Pall (https://www.kiirgusinfo.ee/martin-palli-tutvustus/) on tuntud oma avastuse poolest, kuidas täpselt mitteioniseeriva kiirguse mõjud organismis tekivad ning miks meie praegu kehtivad piirnormid ei kaitse reaalsete tervisemõjude eest. Selliste kiirguste hulka kuuluvad näiteks mobiili- ja wifikiirgus, nutiseadmete kasutamisel tekkiv kiirgus, samuti elektri- ja magnetväljad.

 

Prof Lennart Hardell (https://www.kiirgusinfo.ee/lennart-hardelli-tutvustus/) oli 2011. aastal WHO Rahvusvahelise Vähiuuringute Agentuuri (IARC) RF-EMF töörühma liige ning tänu tema ja ta uurimisrühma pikaaegsele tööle kuulutas WHO 2011. aastal raadiosageduslikud elektromagnetväljad (s.o mobiili- ja wifikiirgus jms) võimalikuks kantserogeeniks inimesele. Tema uurimisrühm nimelt avastas, et neil, kes räägivad üle 10 aasta mobiiliga keskmiselt rohkem kui 30 minutit päevas, suureneb oluliselt ajukasvaja risk.
Hardelli koostatud on ka rahvusvaheline üleskutse 5G paigaldamise peatamiseks, mis tänaseks on saanud üle 200 teadlase ja arsti allkirjad (https://www.5gappeal.eu/the-5g-appeal/
).

Mõlemad teadlased on avaldanud sadu eelretsenseeritud ja palju tsiteeritud teadusartikleid.

Teadlased saabuvad Eestisse, et osaleda riigikogu sotsiaalkomisjoni ja keskkonnakomisjoni istungil, kus tuleb arutlusele rahvaalgatus 5G paigaldamise peatamiseks.
Istung toimub 4. juunil kell 14-16
 Riigikogu konverentsisaalis ja seda on võimalik jälgida video-otseülekande kaudu riigikogu veebilehel.

Lisaks riigikogus toimuvale istungile toimub veel sündmusi, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Ajakava:

* 3. juunil kl 18.30-21 Tallinnas Siili 14 – prof emer Martin Palli ja prof Lennart Hardelli loeng nii juba kasutusel oleva tehnoloogia kui ka 5Gga seotud elektromagnetväljade tervisemõjudest – kas on põhjust muretsemiseks ja mida tuleks teada?

* 4. juuni kl 18-20 Tallinna Laste Vaimse Tervise Keskuses (Tervise 28, Tallinn) arutelu prof emer Martin Palli ja prof Lennart Hardelli ning kohalike ekspertide vahel – kuidas tagada tervist ja keskkonda säästev tehnoloogiline areng?

* 5. juuni kl 16-18 Tartu ülikooli biomeedikumis (Ravila 19, Tartu) ruumis 1006 – prof emer Martin Palli loeng “Kaalukad tõendid elektromagnetväljade tekitatavate kahjustuste ja neid põhjustava mehhanismi kohta ning 5Gga seotud riskid”.

Sündmused toimuvad inglise keeles.

 

Täpsem info jooksvalt: www.kiirgusinfo.ee, Kiirgusinfo FB

Fotod: Shutterstock, kiirgusinfo.ee

 

Toimetas Liis EllertKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt