Erin Brockovichi võidule aidanud õigusbüroo ühines suure 5G vastase kohtuasjaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. oktoober 2019 kell 12:17



Ameerika Ühendriikides on käimas suur 5G-tehnoloogia vastane kohtuvõitlus, millega on liitunud mitmed prominentsed advokaadibürood, nende hulgas ka tänu 2000. aastal linastunud filmile “Erin Brockovich” tuntuks saanud firma, mis aitas Julia Robertsi poolt kehastatud loo peategelase võidule Pacific Gas and Electric kohtuasjas, vahendab portaal Raudne Tervis.

 

Hetkel käimasoleva kohtuvõitluse finantseerimise abistamiseks on üles seatud ka GoFundMe leht.

5G ehk viienda generatsiooni mobiilsidevõrgu tehnoloogia võeti mitmel pool laialdasemalt kasutusele 2018. aastal. Tehnoloogia leidis aga juba mitu aastat enne seda teadlaste ja selle terviseohtudest teadlike inimeste seas vastupanu.

5G tehnoloogiliseks eeliseks 3G, 4G ja teiste sarnaste tehnoloogiate ees on äärmiselt kiire andmeside (kuni 10Gbps), aga kitsaskohaks on see, et lained suudavad katta üksnes pisikese ruumala võrreldes aeglasemate ja kaugemale levivate võrguvabade tehnoloogiatega. See tähendab, et pisikesed 5G antenne sisaldavaid kastikesi hakatakse paigaldama väga tihedalt kõikvõimalike objektide külge tänavatel: majaseinad, tänavavalguspostid, bussipeatused ja isegi prügikastid.

Loe 5G lainetega seotud võimalike terviseohtude ning nende võrkude ja seadmete laialdaselt kasutusele võtmise vastase võitluse kohta siit.

 



Allikad: Raudne Tervis, + lingid artikli sees

Foto: Adobe Stock

 

Toimetas Robert Nool / Raudne Tervis



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt