Ergma arvates vajab Riigikogu 101 abilist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. detsember 2013 kell 16:45Riigikogu_saal_2005Riigikogu esimehe arvates peaks riigikogu liikmetel olema õigus palgata endale isiklik abi, millest 2009. aastal kulude kärpimise eesmärgil loobuti, selgus Ene Ergma Postimehele antud aastalõpuintervjuust.

 

“Tahaksin seejuures, et avalikkus ei võtaks seda hüsteeriliselt, nii, et jälle tahavad nad endale midagi juurde saada. Tegelikult on see vajalik,” kinnitas Ergma.

2007. aastal vastu võetud riigikogu liikme staatuse seaduse peatükk, mis oleks andnud saadikutele abi palkamise võimaluse, pidanuks jõustuma 2011. aasta märtsis, kuid 2009. aastal otsustas parlament vastavad sätted keerulise majandusolukorra tõttu tühistada. Abidest loobumisega hoidis parlament 2011. aastal kokku 47,8 miljonit krooni ehk umbes kolm miljonit eurot.

Praegu abistavad 101 riigikogu liiget nende seadusandlikus töös komisjonide, fraktsioonide ja riigikogu kantselei teenistujad. Rahvasaadikud leiavad, et see ei ole piisav ja kantseleiametnikud on ülekoormatud.

 

 

Allikad: ERR, Postimees, ÕhtulehtFoto: de.wikipedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt