Ergma kinnitas Eesti huvi kosmoseprojektide vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. aprill 2013 kell 19:56 

Riigikogu esimees Ene Ergma kinnitas tänasel kosmonautikapäeval Eesti jätkuvat huvi kosmoseprogrammide vastu, kuna see aitab elavdada teadust ja majandustegevust, vahendas BNS.

 

Parlamendi esimehe sõnul on Eesti teadlased ja praktikud asunud aktiivselt tegutsema ja looma infotehnoloogilisi võimalusi kosmosest saadud andmete kasutamiseks. „Kosmosega seotud ettevõtmistes osalemine võimaldab lähemalt jälgida ka inimese organismi toimimise ja kohanemisega seotud protsesse,“ ütles Ergma Eesti Lennuakadeemia 20. aastapäeva konverentsil kosmoseajastu loodud võimalusi tutvustades.

Ergma märkis, et XX sajandi viimastel kümnenditel hakkas kosmosetemaatika raskuspunkt kalduma sõjalistelt- ja teadusaspektidelt uuele suunale – satelliitidelt saadud andmete kasutamisele majandustegevuses. Ta tõstis esile kolm suurt suunda: navigatsioon, telekommunikatsioon ja kaugseire, tuues kosmosetehnoloogia arengu näiteks GPS-süsteemi.

Eesti saab 2015. aastal Euroopa Kosmoseagentuuri täisliikmeks. Mai alguses lennutatakse Prantsuse raketiga kosmosesse Eesti esimene satelliit ESTCube-1, mille valmistasid tudengid.

 

Allikas: BNS, Neljas.ee

 

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt