Haridusvaldkonna Esinduskoda palub jätta igale haridustöötajale valik, kuidas enda tervist kaitsta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. august 2021 kell 17:43Haridustöötajate seaduslikke õigusi, parimaid huve ja autonoomsust toetav ametiühing MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoda pöördus haridus- ja teadusministri poole seoses haridustöötajate ja õpilaste vaktsineerima survestamisega, juhtides tähelepanu sellele, et Eesti Vabariigis on vaktsineerimine vabatahtlik ja kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsiini- ega teaduskatsetele.

 

“Me hindame Teie tööd ning toetame haridusministrit, kes võtab arvesse laiapõhjalise kaitse tagamist haridusasutustes seoses koroonaviiruse levikuga.

Hiljuti on aga avalikkuses kõlanud Teie seisukohad, mis viitavad sellele, et kõik koolides töötavad inimesed peaksid olema vaktsineeritud ning vaktsineerimisest keelduvad õpetajad ei tohiks koolis töötada,“ seisab pöördumise alguses.

Pöördumises juhitakse tähelepanu vaktsineerima survestamisega seotud õiguslikele, teaduspõhistele ja eetilistele aspektidele, juhtides haridusministri tähelepanu ka asjaolule, et praegu kasutusel olevad vaktsiinid ei garanteeri kaitset nakatumise, haigestumise ega surma eest:

“Nimetatud asjaolu on kinnitanud ka meie teadusnõukoja juht Irja Lutsar. Seega ei saa väita, et vaid vaktsineerimata inimesed kujutaksid endast ohtu nakkuse levikul. Mitmed juhtumid nii Eestis kui välismaal kinnitavad, et uutes kolletes on nakatunute hulgas väga suur hulk vaktsineeritud isikuid. See kinnitab, et vaktsiin ei ole nakatumise ärahoidmiseks täiesti tõhus.”

Pöördumises rõhutatakse ka, et märkimisväärne osakaal topeltvaktsineeritud inimestest võib nakatuda ning nakkust edasi kanda ja seega ei ole põhjendatud ka nõue, et mittevaktsineeritud haridustöötajad või õppijad peaksid enda mittenakatumist iganädalaselt testides tõestama, samal ajal kui on teada, et vaktsineeritud isikud võivad samuti haigestuda ja nakkust edasi kanda.

“Lisaks teame, et PCR-testide kasutamisel tsüklilävendi 40 ja enam puhul peetakse meetodit juba ebausaldusväärseks tänu märgatavalt suurenenud valepositiivsete tulemuste osakaalule. Paljud uuringud näitavad, et 33 ja enam tsüklilävendiga PCR testide positiivsete tulemuste puhul polnud leitud viirusmaterjal enam elujõuline ega nakkuslik. Seda on kinnitanud ka biokeemik Andres Assuküll.”

Haridusministrilt oodatakse vastust ka küsimusele, millel põhineb haigussümptomiteta õpetajate iganädalase testimise nõue, kui testid ei ole usaldusväärsed nakkusohtlikkuse tuvastamiseks.

“Meie palve Teile, Eesti Vabariigi haridus- ja teadusministrile, on järgmine:

Palume võtta arvesse laiapõhjalise kaitse tagamist haridusasutustes ning jätta igale haridustöötajale valik, kuidas enda tervist kaitsta, olgu selleks siis vaktsineerimine, või enda immuunsüsteemi tugevdamine tõhusate vitamiinide, tervisliku toitumise, liikumise, või muude olemasolevate tervist toetavate vahendite abil.

Palume võtta arvesse, et terve haigussümptomiteta inimene ei ole oht ühiskonnale. Kui haridustöötajal ilmnevad haigussümptomid, siis jääb ta kodusele ravile ning ei ohusta kolleege ega õpilasi.

Palume hoiduda haridustöötajate lõhestamisest ja diskrimineerimisest, selle asemel palume rohkem rõhku pöörata näiteks immuunsüsteemi tugevdava info kättesaadavusele ning toimivatele õhupuhastussüsteemidele- ja ventilatsioonidele igas haridusasutuses,“ lõpeb pöördumine palvega jätta igale haridustöötajale valik, kuidas enda tervist kaitsta.

Pall on haridus- ja teadusministri Liina Kersna käes.

Loe pöördumise tervikteksti Haridusvaldkonna Esinduskoda kodulehelt SIIT.

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt