Värske uuring tõestab, et maskide kandmine on laste tervisele kahjulik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2021 kell 16:00maskikandmise mõjust laste tervisele näitab, et laste ja noorte kohustuslik maskikandmine põhjustas neil mitmesuguseid kaebusi, mis olid peamiselt seotud sissehingatava õhu kõrgenenud süsinikdioksiidisisaldusega, vahendab ühendus “Laste kaitseks”. Uuriti lapsi vanuses 6–17 aastat.

 

Uuringu piirangud seisnesid selle lühiajalisuses laboratoorsetes tingimustes ja selles, et lapsed ei olnud mõõtmiste ajal tavaliselt toimetamas ja võisid olla kartlikud. Enamikku laste poolt teatatud kaebustest võib mõista kui sissehingatava õhu kõrgenenud süsinikdioksiidisisalduse tagajärgi.

Selle põhjuseks on maskide surnud ruumala, mis kogub väljahingatava süsinikdioksiidi lühikese aja möödudes kiiresti kokku. See süsinikdioksiid seguneb värske õhuga ja tõstab sissehingatava õhu süsinikdioksiidisisaldust maski all, ning see oli käesolevas uuringus nooremate laste puhul rohkem väljendunud.

See omakorda põhjustab hüperkapniast tingitud kahjustusi. Hiljutises ülevaates jõuti järeldusele, et on piisavalt tõendeid selliste maskide kandmise kahjulike mõjude kohta.

Ühendus “Laste kaitseks” kirjutab oma Facebooki lehel: “Me soovitame, et otsustajad kaaluksid vastavalt nende eksperimentaalsete mõõtmiste põhjal saadud kindlaid tõendeid, mis näitavad, et lapsi ei tohiks sundida näomaskide kandmisele.”

Ka Eesti Tsiviilallianss korraldas maskide kandmisega seotud tervisemõjude uuringu, mis näitas, et suur osa vastanutest kannatas pikema maskikandmise tagajärjel erinevate tervisehädade all.

Info uuringu kohta leiad SIIT.

Eestis tegutseva ühenduse “Laste kaitseks” eesmärk on aidata peatada meditsiinikatsete läbiviimine laste peal.

 

Allikas: “Päästame Eesti lapsed” Facebookis

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt