Sahinad! Valitsuse uus salajane plaan: 20. augustist pääseb ka kaubanduskeskustesse ainult tervisetõendiga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. august 2021 kell 11:09Foto: Mike Dot / Adobe Stock

Telegrami toimetuseni on jõudnud kahest erinevast allikast kuulujutt, et valitsusel on plaanis alates 20. augustist rakendada ka kaubanduskeskustes nn vaktsiinipassi kontrollimist. 

 

Allikate andmetel vabaduse taastamist tähistavast Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäevast alates ilma vaktsineerimistõendite või negatiivse testitulemuseta suurtesse kaubanduskeskustesse enam poodlema ehk Eesti majandust edendama ei lubata.

Loodame, et see kuulujutt tõele ei vasta, ent viimase nädala sündmuseid vaadates see imestama ei pane. Kui nii juhtub, siis on pall kaubanduskeskuste ja ettevõtjate endi käes, aga vaadates käitumist eelmiste “lainete” ajal võib arvata, et nende endi arvates on valitsus see, kes nende käikäigu üle otsustada võib.

On huvitav vaadata, kuidas aasta tagasi vaktsiinipasside eest hoiatajaid peeti vandenõuteoreetikuteks, pool aastat tagasi arutati passide eetilisuse ja seadusele vastavus üle ja nüüdseks on nendest saanud teatud osa ühiskonna jaoks uus normaalsus. Igatahes festivalid, osad kinod ja spordiklubid juba agaralt kasutavad valitsuse antud “luba” uksi lahti hoida juhul, kui nad on nõus oma kliente lahterdama ja diskrimineerima.

“Siinkohal hakkamegi harjuma mõttega, et kedagi saab kõrvale tõrjuda. Et kedagi saab häbimärgistada. Et kedagi saab pidada võõraks, teistsuguseks. Aeglaselt, järk-järgult, päev-päeva järel inimesed harjusid sellega,” ütles üks Auschwitzi surmalaagris ellujäänu Eesti Ekspressis jaanuaris 2020 ilmunud artiklis pealkirjaga “Sa ei tohi jääda ükskõikseks, kui mistahes vähemust diskrimineeritakse.”

Tuletame taaskord meelde, et Islandil on vaktsineeritud suurem osa täiskasvanud elanikkonnast ja seal on nakatumiste arv rekordkõrgusel, samuti saab sarnaseid suundi välja lugeda ka Eesti statistikast. Seega kui vaktsineeritud inimesi ei testita ja seni tehtud otsused näitavad, et vaktsineerimata inimesi peagi enam kuskile ei lubata, siis kas on võimalik, et ka Eestis jätkavad numbrid tõusmist?

Ekraanikuva: covid.is

 

Ekraanikuva: graphics.reuters.com

 

Allikad: toimetuse allikad, lingid artikli sees

 

Hando Tõnumaa ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt