Soome arstid ja teadlased on mures laste uisapäisa koroona vastu vaktsineerimise pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. juuli 2021 kell 15:57Sarnaselt Eesti sotsiaalmeediaga kogub ka Soome suhtlusmeedias aina enam tähelepanu naaberriigi arstide, teadlaste ja tervishoiutöötajate petitsioon/üleskutse mitte tormata uisapäisa oma last koroona vastu vaktsineerima. Veebilehel pelastetaanlapset.fi jagatakse sõltumatut teavet ning igaüks saab ise uurida, millised arstid-teadlased ja muud spetsialistid nürimeelse vaktsineerimisentusiasmi eest hoiatavad.

 

“Päästkem lapsed” (“Pelastetaan lapset”) on Soome arstide algatatud kampaania, mille veebilehelt saab kõige uuemat teavet eelkõige laste vaktsineerimise kohta. Samuti saab iga arst või mõni muu tervishoiuspetsialist sellele üleskutsele alla kirjutada.

 

Petitsioon laste ja noorte koroona vastu vaktsineerimise vältimiseks ütleb muu hulgas:

Pärast Sars-Cov-2 viiruse ja Covid-19 haiguse teaduslike andmete uurimist oleme eriti mures, et nüüd räägitakse ka laste vaktsineerimisest. Laste tõsise koroonasse haigestumise või südame isheemiatõve kätte suremise oht on väga väike, mistõttu vaktsiinist pole nende jaoks mingit kasu, vaid pigem võib see teha rohkem kahju.

Enne lapse koroonavaktsineerimisele viimist kaaluge hoolikalt järgmist:

WHO (Maailma Terviseorganisatsiooni) seisukoht oli kuni 22. juunini 2021, et lapsi ei tohiks vaktsineerida. See sõnastati nüüd juuni lõpus ümber seisukohaks, et “laste vaktsineerimine ei ole kiireloomuline”. Miks selline muudatus sisse viidi? Palun mõelge oma peaga, märgitakse petitsiooni veebilehel.

 

Kasutatavad koroonavaktsiinid pole ametlikult heaks kiidetud, neil on EL-is ainult tingimuslik müügiluba, USA-s erakorraline müügiluba. Lõplikud eelised ja puudused ilmnevad alles aastate pärast, rõhutatakse petitsioonis.

Kliinilised ohutusuuringud ja vaktsiinide litsentsimine on käimas ja need lõpetatakse näiteks Pfizeril alles 2023. aastal.

Vaktsiine ei ole üldse testitud alla 16-aastastel, rasedatel, mitme muu või Covid-19 haigusega patsientidel.

Loomulikult ei ole geneetiliste vaktsiinide ohutust veel pikaajaliselt üldse uuritud. Lisaks on tekkinud kahtlusi uurimistulemuste usaldusväärsuses, sest näiteks Piirideta Arstid pole vaatamata taotlustele testide andmeid uurimiseks saanud.

Soomlaste petitsioon on kirjutatud 10. detsembril 2020 ulatusliku Pfizeri vaktsiinibrošüüri põhjal, kus katsealused olid 16-aastased ja vanemad. Kaasatud 12–15-aastase rühma valimi suurus ja jälgimisaeg olid nii väikesed, et hädaolukorra müügiloa (EUA) rakendusele ei lisatud neid andmeid.

Sellest ajast alates on läbi viidud uuring, mille põhjal pikendas Euroopa Ravimiamet (EMA) Comirnaty (Pfizer) tingimuslikku müügiluba 28. mail 2021 kuni 12–15-aastastele. sest 1005 vaktsineeritud lapsest ei arenenud ühelgi Covid-19 haigust ja haigestus 1,6% 978-st vaktsineerimata lapsest.

Amet märgib siiski, et uuringu väiksuse tõttu ei saa harva esinevate kõrvaltoimete kohta järeldusi teha.

Vt https://www.ema.europa.eu/et/news/first-covid-19-vaccine-approved-children-aged-12-15-eu

 

 

Laste peal katsetada on ohtlik!

* Covid-19 haiguse läbipõdenud patsientidel on koroonaviirushaiguse vastu parem kaitse kui vaktsineerimisel saadud kaitse. Nii et nad ei vaja vaktsineerimist. Seevastu on neil suurem vaktsineerimise kõrvaltoimete oht.

* Vaktsineerimine ei taga piisavat kaitset Covid-19 nakkuse eest. Seda täheldati näiteks Kanta-Häme keskhaigla koroonaviiruse epideemia ajal mais 2021. Seal leiti ka, et vaktsineeritud inimesed võivad nakkust edasi levitada. Maailmas on registreeritud kümneid tuhandeid juhtumeid, kus inimene nakatub vaktsineerimisest hoolimata koroonaviirusesse ja osa neist on ka surnud.

* Vaktsineeritud inimene võib liigse immuunvastuse tõttu saada raskema südame isheemiatõve, kirjutab THL-i (Soome terviseameti) peaarst Hanna Nohynek Soome meditsiinilehe Lääkärilehti väljaandes 21/2020.

* USA VAERS-i kõrvaltoimete registris on teatatud enam kui 5000-st koroonavaktsiiniga seotud surmast. EL-is on üle 10 000 surma. Samuti on teatatud mitmest vaktsineerimisega seotud surmast lastel.

* 15. juunil 2021 registreeriti Soome ravimite ohutus- ja arenduskeskuse Fimea veebisaidil 91 vaktsineerimisega seotud surmajuhtumit ja 1531 aruannet tõsiste kõrvaltoimete kohta koroonavaktsineerimisel, st 42,8 / 100 000 vaktsiinidoosi. 4270 kõrvaltoimete aruannet ootab edasist töötlemist. (Seagripi vaktsineerimine lõpetati 24. augustil 2010, kui 100 000 vaktsineeritud kohta esines 9,2 tõsist kõrvaltoimet.)

 

Miks soovitakse seda vaktsineerimiskampaaniat iga hinna eest korraldada?

Miks nendest surmajuhtumitest ja tõsistest kõrvaltoimetest meie meedias ei räägita? küsitakse petitsioonis.

Veel 2021. aasta märtsis oli THL-i enda veebisaidil selline rahustav teave:

“Koroonaviiruse epideemia ei ole Soomes üldist suremust suurendanud. Tööealiste inimeste surm on väga haruldane. Soomes ei ole lastel ja noorukitel surmajuhtumeid koroonaviiruse haigusest teatatud.”

Kas see teave häiris vaktsineerimiskampaaniat liiga palju, kuna see on nüüd THL-i veebisaidilt eemaldatud?

Kui reklaamitakse vaktsiinide efektiivsust üle 90%, räägitakse sihilikult suhtelise riski vähendamisest (RRR). Kõigi koroonavaktsiinide absoluutse riski (ARR) vähenemine umbes 1% annab selgema pildi vaktsiini efektiivsusest.

Müokardiit on väga tõsine haigus, mis on hiljuti tuvastatud ja seda kahtlustatakse ühena koroonavaktsiinide tõsiste kõrvaltoimete hulgas. USA-s on teatatud juba üle 400 juhtumist. Amet uurib neist üksikasjalikumalt üle kahesaja juhtumi.

 

Vaata, kes on Soomes petitsioonile alla kirjutanud, SIIT.

Eesti FB lehekülg “Päästame Eesti lapsed”

 

Allikas: Pelastetaan Lapset

Tõlkinud Sander Soomaa

 

Foto: Pexels / SharonKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt