Üle 130 õpetaja esitasid Liina Kersnale korduvpöördumise. Miks haridusminister eirab teadust ja põhiseadust?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. august 2021 kell 13:20“Tänaseks on meie ametiühinguga liitunud juba enam kui 130 haridustöötajat üle Eesti! Meie liikmeskond kasvab iga päevaga, meiega on liitunud haridustöötajad lasteaiaõpetajatest koolijuhtide- ja ülikooli lektoriteni välja,” kirjutab haridustöötajate seaduslikke õigusi, parimaid huve ja autonoomsust toetav ametiühing MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoda oma värskes pressiteates.

 

4. augustil pöördusime oma liikmete nimel haridusminister Liina Kersna poole, kuid pöördumisele ei ole me tänaseni vastust saanud.

Küll aga on Haridus- ja Teadusministeerium samal ajal sätestanud uued nõuded kooliperedele, mis meie hinnangul ei ole teaduspõhised ega ole ka kooskõlas kehtivate seadustega. Lisaks kaasneb valitsuse uute korraldustega selge kooliperede lõhestamine ja õpetajate diskrimineerimine selle alusel, kas nad on või ei ole vaktsineeritud.

Õpetajad on algava õppeaasta eel selgelt välja öeldes – murest murtud. Sellega seoses esitasime haridusministrile korduvpöördumise, kus ootame vastust ka järgmistele küsimustele.

Austatud haridus- ja teadusminister! 

Pöördusime 4. augustil Teie poole seoses haridustöötajate vaktsineerima ja testima survestamisega. Kahjuks ei ole me Teilt siiani vastust saanud. 

Küll aga olete vahepeal kehtestanud ebaproportsionaalsed ja diskrimineerivad kohustused vaktsineerimata haridustöötajatele. 

Hetkel on meie ametiühinguga liitunud üle 130 haridustöötaja üle Eesti ning meie liikmete arv kasvab iga päevaga. Me kõik ootame Teilt vastust! 

Palume muuhulgas vastust ka järgmistele küsimustele:

  1. Millisel teaduspõhisel alusel nõuate vaktsineerimata õpetajate iganädalast testimist, kui on teada, et suurem osa õpetajaskonnast on vaktsineeritud, kes samuti võivad nakkusriski edasi kanda? Ülejäänud koolipere hulgas on samuti suur hulk vaktsineeritud ja vaktsineerimata isikuid – keda rutiinselt testima ei sunnita.Kuidas selgitate korralduse proportsionaalsust, et sunnitakse testima vaid väikest osa kogu kooliperest, lubades suuremal osal kontrollimatult viirust levitada? Tänaste teadusuuringute põhjal on teada, et vaktsineeritud võivad ca 2-3 korda harvem nakatuda, kui aga nende mass koolipere hulgas on enam kui pool, siis kujutavad ka need harvem nakatuvad isikud koos oluliselt suuremat riski kui vähemuses olevad mittevaktsineeritud õpetajad. 
  2. Miks kehtestate haridustöötajatele kohustusi, mis riivavad tugevalt Eesti Vabariigi põhiseadust (§18., §20., §26., §41.) ja inimõigusi? 

  3. Milliste konkreetsete rahvusvaheliste organisatsioonide soovitustel korraldate kooliperede massvaktsineerimist? Kus on võimalik nende organisatsioonide soovitustega kirjalikus vormis tutvuda?

  4. Millisel teaduspõhisel alusel on üldse endiselt prioriteet nakatunute lugemine, sarnaselt ka möödunud lainele – kui tänane olukord elanikkonna immuunsusel on kardinaalselt muutunud. Ka Eesti Ekspressis avaldatud statistika kohaselt teame, et meil on juba ligi miljon inimest kaitstud (läbipõdemise, vaktsineerimise või nn. mittenakatumise/immuunsuse kaudu). Ka meie teadlased on juhtinud tähelepanu, et pigem tuleks jälgida haigestumisi ja haiglasse sattunud inimeste arvu, selle asemel, et teha järeldusi ja luua ebaproportsionaalseid piiranguid vaid nakatunute arvu põhjal.Mida haridusministrina olete teinud, et juhinduda uuematest teadusuuringutest- ja sõnumitest selles vallas? 
  5. Mis on Teie plaan haridusministrina, et lõpetada kooliperede lõhestamine, diskrimineerimine ja ebaterve töö- ja õpikeskkonna loomine tuginedes vaid vaktsineerituse kriteeriumile?

Manusesse on lisatud ka 4. augustil saadetud pöördumine.

Lugupidamisega,

Kätlin Telvik (juhatuse liige)

MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoda

 

Allikas: Haridusvaldkonna Esinduskoda

Foto: esinduskoda.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt