Video! Mariann Joonas 24.07 Vabaduse väljakul: räägime õigusest keha puutumatusele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuli 2021 kell 16:22Foto: Reigo Jõe + Canva

24. juulil tuli üle maailma rohkem kui sajas linnas tänavatele miljoneid inimesi, et seista meeleavalduse Word Wide Rally for Freedom / World Wide Demonstration 3.0 raames üheskoos inimõiguste ja vabaduse eest. Oma panuse sellesse andsid ka Vabaduse väljakule kogunenud ligi 500 eestimaalast. Telegram avaldab kõik Tallinnas peetud kõned, teisena saab sõna Telegrami peatoimetaja Mariann Joonas, video alt leiad kõne ka kirjalikul kujul.

 

Ülemaailmse aktsiooni World Wide Demonstration 3.0 lehel seisab, et meeleavaldused on rahumeelsed ja apoliitilised. Eelmised sündmused toimusid käesoleva aasta 20. märtsil ja 15. mail.

Ma arvan, et ei hakka siin kordama kõike seda, mis me oleme Telegramis viimase pooleteise aasta jooksul rääkinud koroonakriisist, PCR-testidest, ülepingutatud ja teaduslikult tõendamata meetmetest jne.

Tahaksin rääkida täna õigusest keha puutumatusele.

Mina olen naine. Mulle on terve elu räägitud, et minu keha on minu oma. Mitte kellelgi ei ole õigust seda puutuda, kui ma seda ise ei soovi ja ei luba.

Ma ei pea laskma oma keha puudutada selle jaoks, et teha kellelegi teisele heameelt. Nüüd aga seoses koroonavaktsiiniga järsku öeldakse, et ära teegi seda süsti enda pärast. Nii hoopis kaitsed teisi. Tee teiste pärast. Ja nii lihtsalt ongi kogu naiste ja laste ja muidugi ka meeste õiguste heaks tehtud töö ühe aastaga vetsupotist alla lastud. Ja keha puutumatuse rikkumisele on oma põhimõttelise heakskiidu andnud ka võrdõigusvolinik ja õiguskantsler. Mõlemad naised.

Okei. Meie, naised, saame selle olukorraga veel hakkama. Oma keha puutumist keelavad olukorrad ei ole meile võõrad.

Aga lapsed? Me ju õpetame ka lastele, et nende keha on nende enda oma ja kellelgi ei ole õigust seda puutuda, kui sa ei soovi. Ka siis, kui keegi sulle ütleb, et tee seda minu või kellegi teise pärast, et siis on mul/tal hea meel – kas siis ei pea laps sellega nõustuma.

Nüüd aga järsku räägime, et no muidugi, ise oledki terve, aga tee kellegi teise pärast see vaktsiin. Tee vanaema ja vanaisa pärast, haige onu pärast.

Kas me ei ole nõnda loomas ohtlikku pretsedenti? Kas sellise mõtteviisi pealesurumisega ei muuda me lapsi haavatavamaks pedofiilide jaoks ja kunagi hiljem lähisuhtevägivalla jaoks? Luba oma kehaga teha protseduure selleks, et kellelgi teisel oleks hea. No minu meelest võib selline lähenemine tuua tagasilöögi, mida me keegi oma lastele ei sooviks.

Perearstid ütlesid oma äsjases ühispöördumises, et oleme jõudnud katastroofieelsesse olukorda palju kiiremini kui eelmisel aastal. Kuidas me sinna olukorda palju kiiremini jõudsime, kui eelmisel aastal ei vaktsineeritud? Samuti TÜ teadlaste uuringute kohaselt on juba 70% täiskasvanutest antikehad…. Kuidas see katastroof tekkida saab? Kas sel aastal on neid ühiskonnale ohtlikke vaktsineerimata inimesi rohkem kui eelmisel aastal?

Need perearstid ütlesid ka, et vabadus on valik. Ei, vabadus ei ole valik. Vabadus on meie õigus.

Ma siiski loodan, et samm sammu haaval hakkab mõistus tagasi tulema ja me ärkame sellest enesehävituslikust massihüpnoosist, mille käigus meid nii väga soovitakse kahte leeri jagada.

Ja seda ei tee ainult see nn teine pool. Alles äsja nägin üleskutset, et “tooge lapsed uude lapsehoidu, kus on ainult vaktsineerimata kasvatajad ja vaktsineerimata lapsed”. Merle Martinson on selle kohta mitmel korral pikemalt sõna võtnud, seega ma ei hakka siin sellest pikemalt jaurama. Aga minu meelest ei ole küll lastele sellist eeskuju tarvis, et näe, see on vaktsineeritud ja ära temaga mängi vms.

Ma küll ei tea, aga äkki lõppkokkuvõttes taandub kõik küllus- ja puudusteadvusele. Kui sa tunned, et sul on millestki puudu, näiteks vabadusest, siis selle puuduse asemel tunne küllust, tunne vabadust, loo vabadust.

Mitte keegi teine ei vastuta sinu elu eest. Ei Jüri Ratas, ei Irja Lutsar, ei Karmen Joller. Ainult sina ise.

Ja muide, sa saad lõpuni olla vaba ainult siis, kui ka sinu kõrval olevad inimesed on vabad. Trikiga küsimus – millised meditsiinilised protseduurid peaksid olema kohustuslikud. Kas need, mis sina soovid, et su naaber teeks, või need, mis sinu naaber soovib, et sina teeksid. Või äkki peaks see olema igaühe enda asi, nii nagu aasta tagasi?

Palun ärme unusta, et võim siin Eestis on meie, rahva käes. Kui 10 000 või 100 000 või 300 000 inimest ütlevad korraga “Ei”, siis keegi meid trahvima ja vangi panema ei hakka.

Aitäh!

 

Foto: Reigo Jõe + Canva

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt