Kaja Kallas arvab, et trahvimine aitaks ka Eestis vaktsineerimist edendada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2022 kell 17:46Vikerraadio tänases saates “Stuudios on peaminister” räägiti taas ka koroonapoliitikast ja vaktsineerimisest ning saatejuht tõi välja, et Kreeka muutis vaktsineerimise kohustuslikuks üle 60-aastastele ning need Kreeka pensionärid, kes ei vaktsineeri, saavad igas kuus 100 eurot trahvi. Kas selline trahvisüsteem võiks sobida ka Eestisse, küsiti peaministrilt. Kallas vastas endale omases “kahtlevas kõneviisis”, et seda võib kaaluda, kui uuringud näitavad, et see toimib. 

 

Eelmisel sügisel oli ka Eestis päevakorral teema, et pensionär vaktsineeriks meelsamini, kui saaks lisaks koroonasüstile ka väikese rahasüsti. Kallas ütles täna saates, et raha maksmine vaktsineerimise eest tooks kaasa probleemi:

Kallas: “/–/ ma olen vaadanud neid uuringuid, mis mujal maailmas on tehtud ja selline raha maksmine võib tuua kaasa hoopis probleemi ülejäänud vaktsineerimisele, näiteks laste vaktsineerimisele – et enam ei vaktsineerita, kui raha ei maksta,” sõnas ta.

Rääkides trahvimisest aga jäi peaministri jutust kõlama pigem seisukoht, et uuringute järgi mõjub see vaktsineerimisele hästi ja seda võiks seega kaaluda:

Kallas: „Trahvimine selliselt on töötanud ja ma arvan, et peab kaaluma mõlemat poolt /–/, ma arvan, et teadusnõukoda kaalub mõlemat poolt ehk erinevaid uuringuid.“

Ja seda mõtet mõlgutab peaminister ajal, kui Eesti on viimase viie EL-i riigi hulgas, kus nii range koroonapass kehtib. Ka ainsana vaktsineerimise kõigile kohustuslikuks teinud Austria plaanib sellest seadusest loobuda, kuna ka see ei ole inimesi vaktsineerima meelitanud.

 

Allikad: Facebook, vikerraadio.err.ee

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt