Kaja Kallas: homsest kaob koroonapassi nõue ja kellaaja piirang, maskikohustus jääb

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2022 kell 11:41Foto: Priit Mürk / ERR + Canva

“Oleme lubanud, et Eestis ei kehti koroonapiirangud ühtegi päeva rohkem kui vaja. Ning seadsime sihiks, et kohe kui sümptomaatilise covidi tõttu jõuab haiglatesse keskmiselt vähem kui 25 inimest päevas, lõpetame senised viimasedki kontrollimeetmed,” teavitab peaminister Kaja Kallas oma Facebooki lehel valitsuse telefoniistungi teel tehtud otsusest.

 

“Nüüd ongi see kauaoodatud päev käes. Hommikused andmed näitavad, et viimase kümne päeva keskmisena on eestimaalasi haiglatesse jõudnud raskes seisus 24,9. Sedagi on palju, aga siiski piisavalt vähe, et meie haiglad suudaksid tööd jätkata ning saaksime kontrollimeetmed kaotada,” lisab ta.

Alates 15. märtsist kaob:

  • Eestis covid-tõendi nõue – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal;
  • kaotame meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.

Aga jääb alles:

  • kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski;
  • soovitus vaktsineerida ja teha tõhustusdoos.

“Tean, et paljud on seda otsust oodanud ja andnud oma panuse, et see päev võimalikult kiiresti kätte jõuaks. Suur aitäh kõigile! Nüüd on meist igaühe kätes see, et saaksime ka edaspidi kontrollimeetmeteta hakkama,” ütleb Kallas lõpetuseks.

Jääb vaid imestada, et ikka veel tehakse kogu riiki mõjutavad otsused parlamentaarse korraga vabariigis ära valitsuse poolt ning nendest teatatakse Facebooki vahendusel…

 

Allikas: Kaja Kallase Facebook

Foto: Priit Mürk / ERR + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt