Koroonapassist on loobunud 11 riiki, kus vaktsineerituid on Eestiga võrdselt või vähem

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2022 kell 10:34Fotod: PM ekraanikuva, Canva

Postimehe ajakirjanik Liina Laks ja infograafik Agur Paesüld avaldasid reede õhtul järjeloo oma 19. veebruaril ilmunud artiklile “Suur koroonakaart: millistes Euroopa riikides saab piiranguvabalt elada ja reisida“. Uues artiklis “Näeb veider välja: Eesti on viimaste riikide seas Euroopas, mis veel koroonapassist kinni hoiavad” nendivad autorid, et samal ajal kui Eesti valitsusliikmed ootavad, et koroonapassi mahavõtmise eelduseks saanud kokkuleppeline number täis tiksuks, on ülejäänud Euroopa koroonapassile käega löönud.

 

Kuigi piirangute mahavõtmist on pikalt püütud põhjendada vaktsineerituse tasemega, näitab Postimehe koostatud kaart, et piiranguid võtavad maha ka riigid, kus vaktsineeritus on madalam kui meil või ainult marginaalselt suurem (nt Eestis on vaktsineerituse protsent 63, Šveitsis 69).

Artiklis tuuakse välja, et koroonapassist on siseriiklikult loobunud 11 riiki, kus vaktsineeritute osakaal on Eestiga võrdne või madalam ning Eesti on jäämas viimaseks Euroopa riigiks, kus jätkub siseriiklikult karm koroonapassi poliitika.

 

Loe pikemalt ja uuri kaarte: Postimees

Fotod: PM ekraanikuva, Canva

 

Toimetas Mariann Joonas 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt