Valitsus lubab koroonatõendi kaotada 21. veebruarist ja järgmisena leevendada kellaajalisi piiranguid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. veebruar 2022 kell 16:49Peaminister Kaja Kallas teatas kolmapäeva õhtul, et kui 17. veebruari seisuga jõuab haiglasse alla 25 sümptomaatilise Covid-patsiendi päevas, lõpetab valitsus 21. veebruarist Covid-tõendi nõude. Peale vaktsineerimispassi kaotamist lubas valitsusjuht järgmisena üle vaadata restoranide ja ürituste kellaajalised piirangud ning ütles, et piiranguid tuleb leevendada järk-järgult, vahendas ERR.

 

“Meetmete leevendamisel manitsevad ettevaatlikkusele nii teadusnõukoda, terviseamet kui ka arstid ja tervishoiutöötajad, kes viiruse leviku tõttu suure töökoorma all ägavad. Seetõttu saame siseriiklikult Covid-tõendist loobuda, kui lähinädalatel koroonaviirusega haiglasse sattuvate inimeste hulk ei kasva,” kirjutas Kallas sotsiaalmeedias.

Peaministri sõnul jõudsid Reformierakond ja Keskerakond eile kokkuleppele, et kui 17. veebruari seisuga on eelneva 10 päeva jooksul haiglasse jõudnud keskmiselt alla 25 sümptomaatilise Covid-19 patsiendi päevas, lõpetab valitsus alates 21. veebruarist Covid-tõendi nõude.

Ühtlasi ei pea alates 7. veebruarist karantiini jääma koolis, lasteaias või huviringis Covid-positiivsega lähikontaktis olnud lapsed ja õpilased, sõltumata sellest, kas nad on vaktsineeritud või vaktsineerimata ning alates 14. veebruarist ei küsita alaealistelt enam Covid-tõendit.

Jüri Ratase sõnul tuleb edasi minna ka teiste piirangute kaotamisega ja seda samuti lähtuvalt haiglakoormusest. “Meil on veel kolm piirangut: üks on 23.00, siis on inimeste arvuline piirang ja maskide kandmise piirang. Need on peamised ja minu meelest nende piirangute leevendamisega tuleb edasi minna ja siin just vaadata seda, missugune on seis nakatumise osas, eeskätt haiglakoormuses,” ütles Ratas.

Kallas ütles, et aega tõendi kaotamise ja kellaajaliste piirangute leevendamise vahel on vaja selleks, et näha, kas nakatumise tipud kajastuvad ka haiglasse sattunud inimeste arvus.“ Öeldakse, et omikroni puhul on see madalam, siiski, kuna numbrid on nii suured, võib see tuua ka kasvu kaasa ja kui see kasv on, siis 21. veebruarist ei saa kinni pidada, vaid peame vaatama edasi. Kui seda kasvu ei ole, saame 21. sellest tõendist loobuda,” ütles Kallas.

Maskikohustust valitsus peaministri sõnul esialgu kaotada ei soovi, kuna teadlaste hinnangul hoiab see viiruse levikut tagasi.

 

Allikad: ERR 1, ERR 2

Foto: terviseamet.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt