Telegrami uudised (nädal 5): Eesti lähinaabrid kaotavad koroonapiiranguid, millal juhtub see meil?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2022 kell 11:49Foto: kollaaž / Canva.com

Kuigi Eesti lähimad naabrid hakkavad koroonapiiranguid kaotama, hoiavad meie valitsus ja teadusnõukoda neist kramplikult kinni. See aga julgustab inimesi aina kindlamalt meelt avaldama.

 

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 31. jaanuar kuni 6. veebruar 2022:

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/galerii-ja-video-eilselt-meeleavalduselt-ruutelkonna-hoone-ette-kogunes-ligi-3000-inimest

Toompeal, Rüütelkonna hoone ees protestis koroonameetmete vastu ligi 3000 inimest

3. veebruaril liigutati seni igal neljapäeval Stenbocki maja ees toimunud koroonameetmete vastane miiting Rüütelkonna hoone ette, kuna oodata oli senisest suuremat osalejate arvu. Rahvast saigi täis kogu Toomkiriku plats, sest sel korral tuldi kohale ka mujal Eestist, Kanadast inspireeritud autokolonnidega.

Autosid küll politsei Toompeale ei lubanud, ent ligi 3000 inimest jõudsid kohale sellest hoolimata. Meeleavaldus kulges väga ühtehoidvas ja viisakas meeleolus, kuigi peavoolumeedia püüdis meeleavalduse järel toimunud arreteerimise järel vallandanud sündmuste abil maalida sootuks teistsugust pilti.

Iganeljapäevased meeleavaldused Toompeal kell 11 jätkuvad seni, kuni valitsus tühistab kõik koroonameetmed.

 

2

https://www.telegram.ee/maailm/helsingis-3-paeva-valdanud-koroonameetmete-vastane-protest-jatkub-ka-uuel-nadalal

Helsingis 3 päeva väldanud koroonameetmete vastane protest jätkub ka uuel nädalal

Kanada rekaprotestist inspireerituna koguneti Helsingis reedel, 4. veebruari õhtul (veo)autokolonnide saatel parlamendihoone ette, et avaldada meelt koroonapiirangute ja kõrgete kütusehindade vastu. Tuhanded rahumeelsed inimesed kogunesid platsile ka laupäeval ja pühapäeval, plakatitel lubadused, et ei lahkuta enne, kui Soomes koroonameetmed lõpetatakse. Muuhulgas nõutakse ka valitsuse tagasiastumist.

Kuigi “Convoy Finland 2022” sotsiaalmeediagruppides ja äppides antakse märku, et kõik ei saa tööajast meelt avaldamas edasi käia, lubab osa aktiviste protestida ka nädala sees.

 

https://www.telegram.ee/maailm/soome-peaminister-veebruaris-kaovad-soomes-koik-koroonapiirangud

Soome peaminister: veebruaris kaovad Soomes kõik koroonapiirangud

Soome peaminister Sanna Marin ütles 31. jaanuaril, et veebruaris kaovad riigis kõik koroonaviiruse epideemiast tingitud piirangud. Piirangute leevenemine toimub järk-järgult.

https://www.telegram.ee/maailm/leedu-loobub-laupaevast-alates-koroonapassist

Leedus kadus koroonapassi nõue

Leedu valitsus otsustas kolmapäeval, 2. veebruaril, et alates laupäevast, 5. veebruarist ei pea inimesed enam siseriiklikult koroonapassi kasutama.

Leedu valitsuse hinnangul mängis koroonapass pandeemia leviku ohjeldamisel tähtsat rolli, kuid ei tööta enam koroonaviiruse omikroni variandi vastu.

Siinkohal tasuks märkida, et Leedus on suremus koroonasse suurem kui Eestis.

https://www.telegram.ee/eesti/valitsus-lubab-koroonatoendi-kaotada-21-veebruarist-ja-jargmisena-leevendada-kellaajalisi-piiranguid

Eestis lubab valitsus koroonatõendi kaotada 21. veebruarist

Peaminister Kaja Kallas teatas kolmapäeva õhtul, et kui 17. veebruari seisuga jõuab haiglasse alla 25 sümptomaatilise Covid-patsiendi päevas, lõpetab valitsus 21. veebruarist Covid-tõendi nõude. Peale vaktsineerimispassi kaotamist lubas valitsusjuht järgmisena üle vaadata restoranide ja ürituste kellaajalised piirangud ning ütles, et piiranguid tuleb leevendada järk-järgult.

https://www.err.ee/1608489737/teadusnoukoda-piirangute-leevendamist-ei-toeta

Teadusnõukoda aga vaktsiinipassi kaotamist ei toeta. Ja maskikohustuse kaotamisest ei räägita veel üldse.

Huvitav, kaua rahvas seda tsirkust veel taluda jaksab?

Kui vaadata, et Eestis sureb enim inimesi südameveresoonkonna haigustesse (mida soodustavad ebatervislik toitumine ja vähene liikumine) ja arvestada sellega, et 99% koroonaga surnutest olid kaasuvad haigused, siis peaks ju sellele riskirühmale tervislike eluviiside propageerimine olema valitsuse koroonaviiruse vastane kampaania nr 1.

Näiteks on just selle suuna võtnud El Salvadori valitsus, kui avaldas 2022. aasta jaanuaris kampaaniavideo, mis kutsub üles Covidi vastu võitlema tervislike eluviisidega

https://www.telegram.ee/maailm/video-el-salvadori-valitsus-propageerib-covidiga-voitlemiseks-tervislikke-eluviise

 

4

https://www.telegram.ee/eesti/kohus-keelas-ppa-l-vaktsineerimata-teenistujate-vallandamise-ppa-tegi-kohustuslikuks-ka-3-susti

Kohus keelas PPA-l vaktsineerimata teenistujate vallandamise, PPA tegi kohustuslikuks ka 3. süsti

Tallinna halduskohus rahuldas 31. jaanuaril kuue kaebaja esialgse õiguskaitse taotlused ning keelas politsei- ja piirivalveametil nende teenistussuhete lõpetamise Covid-tõendi esitamata jätmise tõttu kuni põhiasjas on kohtulahend jõustunud. Reedel keelas halduskohus veel üle 20 PPA teenistuja vabastamise ja andis pooltele tähtaja kompromissi sõlmimiseks.

1. veebruaril andis PPA oma töötajatele aga uue käskkirja, millega tehakse kohustuslikuks ka tõhustusdoos ehk kolmas süst.

Selle skisofreenilise olukorra valguses teatas 4. veebruaril siseminister Kristjan Jaani, et laseb jõuametites koroonapassi nõude ümber vaadata.

https://www.err.ee/1608489611/siseminister-laseb-jouametites-koroonapassi-noude-umber-vaadata

 

5

Skisofreeniale kaldub olukord ka Austrias, kus ühelt poolt jõustus kohustuslik vaktsineerimine ja teiselt poolt püütakse koroonapiiranguid leevenda. Olukorra absurdsust illustreerivad ka kaks uudist kohtumaastikult.

https://www.telegram.ee/maailm/viini-halduskohus-otsustas-et-labipodenute-ja-antikehadega-inimeste-jaoks-on-pandeemia-labi

Viini halduskohus otsustas, et läbipõdenute ja antikehadega inimeste jaoks on pandeemia läbi

Kohtu otsuse kohaselt on Covid-19-st tervenenud või antikeha omavate inimeste jaoks pandeemia läbi! Tavatu otsuse teinud kohtunik järgis Austria põhiseadust ajal, mil koroonapandeemia sildi all kodanike õigusi järjest jalge alla tallatakse.

https://www.telegram.ee/maailm/austria-konstitutsioonikohus-on-hakanud-kahtlema-ametlikus-koroonastatistikas

Kuid see pole veel kõik: Austria konstitutsioonikohus on hakanud kahtlema ametlikus koroonastatistikas

Konstitutsioonikohus saatis Austria tervishoiuministrile Wolfgang Mücksteinile terve rodu küsimusi föderaalvalitsuse poliitika kohta. Teemat on käsitlenud mitmed Austria meediakanalid, nimetades küsimusi plahvatusohtlikeks.

Tervishoiuminister Mücksteinil on vastamiseks aega 18. veebruarini. Eelkõige tahaksid riigikohtunikud rohkem teada saada, millega on tegemist kliinikute nn koroonajuhtumite puhul. Nad viitavad näiteks ajakirjanduses levinud infole, mille kohaselt registreeritakse “koroonajuhtumiteks” ka näiteks neerupuudulikkuse tõttu intensiivravi osakonnas viibivad patsiendid, kelle koroonaproov on positiivne. Täpselt samamoodi manipuleeritakse infoga ka Eestis.

Teisisõnu on Austria konstitutsioonikohus saanud lõpuks ometi haisu ninna koroonastatistikaga manipuleerimise osas.

Austria nn kõva käe koroonapoliitika mureneb juba igast otsast.

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/video-usa-florida-osariigi-tervishoiu-peainspektor-piirangud-on-ebatervisilikud-ja-lohestavad

USA Florida osariigi tervishoiu peainspektor: piirangud on ebatervislikud ja lõhestavad

Florida tervishoiu peainspektori dr Joseph Lapado ütles jaanuaris Fox News’ile antud intervjuus, et piirangud on ebatervisilikud ja lõhestavad ning vaktsiinid on ebavajalikud.

 

7

https://www.telegram.ee/eesti/lugejakusitlus-kas-martin-helme-meelemuutus-seoses-koroonakriisiga-on-siiras

https://www.telegram.ee/eesti/lugejakusitlus-kas-juri-ratase-meelemuutus-seoses-koroonapiirangutega-on-siiras

Eestis kalduvad koroonakriisi vastutavad isikud meetmeid kritiseerima pigem siis, kui nad on juba juhtivatest ametitest taandatud. Kui tegu on aga poliitikutega tekib paratamatult küsimus: kas tegu on siira sooviga ühiskonda taasavada või kõigest poliitilise punktinoppimisega?

Näiteks Telegrami lugejaküsitluste tulemustest selgub, et Martin Helme kooroonameetmete vastasus näib olevat siiram kui Jüri Ratase oma.

Kui Keskerakonna esimehe Jüri Ratase siiruses kahtleb tervelt 77% vastajatest, siis Martin Helme puhul usub tema meelemuutuse siirusesse 68% vastajatest, nendest omakorda 27% leiavad aga, et meelemuutus on küll aus, kuid EKRE esimees kasutab ka olukorda poliitiliselt ära.

Eraldi vastusevariandina pakkusime veel ka võimalust, et kui „kui Jüri Ratase valitsus oleks jäänud püsima, siis pooldaksid ka nemad praegu koroonapassi ja maskikohustust.“ Martin Helme puhul pidas seda stsenaariumit tõenäoliseks 22% ja Jüri Ratase puhul 40% vastajatest.

Huvitav, millist suunda jätkab järgmine valitsus? Seni on mõlemad koroonaaja valitsused teinud täpselt nii, nagu kõik teised, jälgides piinliku täpsusega WHO ja Euroopa Liidu ametite juhiseid.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt