Kohalike valimiste ootuses: Otepää kodanikud lõid valimisliidu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2013 kell 10:11 

Eile toimunud koosolekul otsustasid kodanikeühenduse Otepää Kodanik liikmed moodustada valimisliidu, valisid nimekirja esinumbriks Kuldar Veere ning kinnitasid programmi põhipunktid. “Otepää Kodanik usub, et avatud, aus ja kodanikke kaasav poliitika on võimalik,” ütles Kuldar Veere. “Selle saavutamiseks oleme otsustanud kandideerida kohalikel valimistel ja soovime võtta vastutuse Otepää paremaks muutmiseks.”

 

Kodanikualgatus Otepää Kodanik loodi mõne kuu eest. See on erakondade ülene kodanikuliikumine, kuhu kuuluvad erineva maailmavaatega inimesed, keda ühendab mure Otepää valla pärast ja soov panustada kodukandi arengusse. Selleks, et selgitada välja Otepää vallakodanike tegelikud vajadused, mured ja ootused, küsitlesid kodanikualgatuse enam kui kolme sadat leibkonda ning korraldasid rahvaküsitluse tulemusete aruteluks 23. mail Otepää Rahvakogu.

“Valimisliidu Otepää Kodanik valimisprogrammi koostamisel lähtusime just nendest ettepanekutest, mille üle arutasime Rahvakogul,” ütles Margit Prede. “Kandideerimisele pole alternatiivi, sest isegi läbi viidud rahvaküsitlus näitas, et üle 90% elanike arvates praegune vallavõim elanike arvamus ja ettepanekud ei huvita.”

Valimisliidus Otepää Kodanik on andnud nõusoleku kandideerida 17 elanikku. “Nimekiri ei ole veel lukus ja me ootame kõiki aktiivseid, ausaid ja koostöövalmis vallaelanikke liituma,” ütles Ivika Nõgel. “Soovime tõestada, et ühiselt ja vabatahtliku töö korras saame teha parema kampaania, kui suure riigieelarvelise toetuse ja võimsa propagandamasinaga erakonnad kunagi suudaksid.”

 

 

Loe lisaks: Otepää kodanik, OK Facebook

Pilt: oka.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt