Liina Kersna ja Martin Kadai terviseameti soovitust distantsõppeks heaks ei kiida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. veebruar 2022 kell 14:18Terviseameti soovitusel saata koolid järgmisel nädalal distantsõppele peab olema selge epidemioloogiline põhjendus, ütles endine terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juht ja praegu õiguskantsleri nõunikuna töötav Martin Kadai. Tema sõnul on soovitus ka vastuolus praegu valitsusega kokkulepituga.

 

“Loomulikult terviseametil peab olema ka väga selge sisuline, epidemioloogiline põhjendus selleks soovituse andmiseks, et mis on selle soovituse eesmärk ja mida soovitakse täitsa selle eesmärgiga,” ütles Kadai ERR-ile.

Terviseamet saatis neljapäeva õhtul omavalitsustele kirja, milles soovitab kõrgema nakatumise tasemega piirkondade koolidel minna järgmisel nädalal distantsõppele.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul pole terviseamet soovitust kõrge nakatumisega piirkondades koolid uuest nädalast distantsõppele saata valitsusele tutvustanud, vahendab ERR.

“Terviseamet eilsel valitsuse istungil sellist soovitust valitsusele ei teinud. Olen jätkuvalt seisukohal, et koole peaks distantsile saatma lähtuvalt konkreetse kooli olukorrast,” rääkis Kersna.

“Kogu koroonakriisi väitel oleme jõudnud ühisele arusaamisele, et laste õigust haridusele ei tohi me põhjendamatult piirata. Piirangud peavad olema väga hästi põhjendatud,” rõhutas Kersna.

 

Allikad: ERR 1, ERR 2

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt