Edward Laane: koroonapasside kaotamist takistab vaid psühholoogiline barjäär

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. veebruar 2022 kell 17:54Koroonapasside teemalisel Keskerakonna fraktsiooni avalikul koosolekul osalenud Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane leiab, et koroonapasside kaotamist takistab ainult psühholoogiline barjäär, vahendab Saarte Hääl.

 

Edward Laane sõnul on Eesti jõudnud tagasi kahe aasta tagusesse olukorda – vaktsineerimine ja läbipõdemine ei kaitse täielikult viirusesse nakatumise vastu ehk kõik inimesed võivad uuesti haigestuda.

“Vajame täiesti uut strateegiat ja peame analüüsima, kuidas praegused meetmed end õigustavad ja ühiskonda mõjutavad. Pean silmas nii majanduslikke näitajaid kui ka laste vaimset tervist,” selgitas Edward Laane.

Edward Laane märkis, et koroonapass ei hoia enam ära nakatumist ja haiglaravi tõusu. See sõltub eelkõige inimeste, eelkõige eakate teadlikust ja vastutustundlikust käitumisest.

Vaktsineerimine on tema sõnutsi vajalik eelkõige riskigruppides – vanemaealiste ja kaasuvate haigustega inimeste hulgas.

“Koroonapasside kaotamist takistab ainult psühholoogiline barjäär. Peame inimõigusi austama ning kindlustama, et vaktsineerimine on vabatahtlik ja inimeste teadlik otsus. Kulutame nädalas neli miljonit eurot testimisele, kusjuures lõviosa summast läheb lastele ja vaid väike osa 65+ vanuses inimestele. Kas see on jätkusuutlik? Koolides võiks piirduda antigeeni testidega. PCR testid jäägu neile, kes on tõsiselt haigestunud,” sõnas ta.

 

Loe pikemalt ja vaata videot: Saarte Hääles (BNS)

Foto: Keskerakond

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt