Haridusministeeriumi kriisijuht: õpilastele ei ole maskikandmine kohutuslik olnud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2022 kell 20:59Foto: ekraanikuva+Canva

Lapsevanem, kas sina teadsid, et alaealistele alates 12. eluaastast ei ole maskid koolis mitte kohustuslikud vaid soovituslikud? Vähemalt nii väitis haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik 8. veebruaril toimunud Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil, kus arutleti koroonameetmete mõju üle laste vaimsele tervisele.

 

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna on kasutanud üle 12-aastaste laste puhul sõna “maskikohustus2021. aasta kevadel, 2022. aasta jaanuariks on see tõepoolest koolidega seoses asendunud sõnapaariga “tungivalt soovituslik“, lisades, et “kriitiliselt tähtis on kanda maski üldkasutatavates ruumides”. Valitsus on oma kommunikatsioonis kasutanud vähemalt 12-aastastele maskidega seoses sõna “kohustus. Kriis.ee lehel seisab ka praegu, et maski peavad kandma kõik üle 12-aastased.

Ministeeriumi kodulehel seisab siiski: “Siseruumides palume tungivalt õpetajatel kanda maski. Maski soovitame tungivalt kanda ka õpilastel (nt õppetunni välisel ajal), eriti kui puututakse kokku teiste klasside õpilastega.”

Kui see “soovitus” kehtib ainult koolis, aga koolivälisel kasutatakse sõna “kohustus”, siis kui paljud koolid/õpetajad ja lapsed ise on teadlikud sellest nn soovitusest? Sest vähemalt meie toimetuse kõrvu on jõudnud kümneid juhtumeid, kus ilma maskita lapsi on kogu klassi ees alandatud neid tunnist välja või üldse koju saates. Alles täna pöördus meie poole ühe Tallinna eliitkooli õpilase isa, kelle laps sai maski puudumise tõttu nahutada.

Me ei väsi kordamast, et Rootsis pole kogu pandeemia ajal olnud lastele ei maskikohustust ega maskisoovitust. Sotsiaalkomisjoni istungil ükski ametnik Rootsiga seotud küsimusi ei kommenteerinud, aga on tõesti põnev, kuidas kahe nii lähestikku asuva riigi teadlased ja meedikud on maskikandmise osas nii erinevatel seisukohtadel.

Kuula ise, mida ministeeriumi kriisijuht Rain Sannik ütles:

 

Allikad: Riigikogu sotsiaalkomisjoni istung 8.02.2022 (kõnealune lõik alates 1:54:00), lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva+Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt