Rootsi kaotas siseriiklikult kõik koroonapiirangud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2022 kell 11:39Foto: Canva.com

“Käes on aeg Rootsi taas avada. Pandeemia pole läbi, kuid see on jõudmas täiesti uude faasi,” ütles eelmisel neljapäeval pressikonverentsil kuningriigi peaminister Magdalena Andersson. Piirangud on kadunud alates tänasest, 9. veebruarist.

 

Rootsi kriisiinfo lehelt leiame, et ära on kadunud kõik piirangud, sh nii vaktsiinipassinõue täiskasvanutele suurematel üritustel kui ka maskisoovitus ainult täiskasvanutele (ainult ühistranspordis ja ainult tipp-tunni ajal).

Lastele ei ole kogu kriisi aja sisuliselt piiranguid olnudki (va suuremad massisündmused, grupi suuruse vähendamine huvitegevuses jne). Maskikohustust, testimiskohustust ei ole lastele rakendatud, samuti ei ole kuni 9. klassini pidanud lapsed jääma lühiajaliseltki distantsõppele.

Kriisiinfo lehel on vaid kolm soovitust: soovi korral vaktsineerida, sümptomite korral kodus püsida ja vaktsineerimata inimestel soovitatakse rahvarohketes kohtades ettevaatlik olla. Lisaks on kirjas, et alates tänasest testitakse vaid hooldekodude elanikke, hooldajaid, patsiente ja meedikuid.

1. veebruaril kaotas kõik koroonapiirangud ka Taani. Soome alustab piirangute leevendamist veebruari keskel. Kõik piirangud kaovad 1. märtsil, siis avatakse Soomes ka ööklubid. Leedu loobus vaktsiinipassinõudest 5. veebruaril.

 

Allikad: ERR, Rootsi kriisiinfo

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt