Pärnu Ülejõe põhikoolis ei lubanud õpetaja karantiini saadetud õpilasel osaleda videotunnis, kuna laps pole vaktsineeritud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. jaanuar 2022 kell 18:22Telegramiga võttis ühendust murelik lapsevanem, kes rääkis eelmisel nädalal toimunud juhtumist Pärnu Ülejõe põhikoolis. Teatavasti survestab valitsus ja vastutavad isikud olematu pandeemia ettekäändel kõikides koolides kaks korda nädalas õpilasi testima. Kui Pärnu Ülejõe põhikoolis sai eelmisel nädalal üks vaktsineeritud õpilane positiivse testi, saatis klassijuhataja lisaks sellele lapsele ka kõik vaktsineerimata ja terved lapsed koju karantiini. Vaktsineeritud lapsed võisid koolis edasi käia.

 

“Kuna vaktsineerituid lapsi on selles klassis üle poole ja seetõttu üle poole õpilastest on koolis, otsustas klassijuhataja videotundi mitte teha karantiinis istuvatele lastele, kuigi õpetajal ei ole mingit raskust see ekraan samal ajal lihtsalt tööle panna,” räägib Diana (nimi muudetud – toim.). “Ja veel kord – kodus istuvad terved lapsed! Kõigele lisaks teatas klassijuhataja e-kooli kaudu, et õpilased ei tohi enne kooli üldse tagasi minna, kui nad pole teinud PCR-testi, istuge kasvõi terve aasta kodus, aga ilma PCR-testita kooli ei pääse. Vaktsineeritud võivad kooli sisenemiseks teha uksel kiirtesti.”

 

Kui see pole survestamine, siis mis on?

“See on laste “jaotamine” ja vahettegemine. Sama hästi ei võiks ju need riigikoguliikmed ka infotundides virtuaalselt osaleda ja siis öeldakse, et laste sundvaktsineerimist ei tule… Nad lihtsalt ei luba lapsi kooli.”

“Kooli direktor ütles juba sügisel, kui see QR-koodi ja vaktsineerimissurve algas, et haigetele ei hakata tegema online-tunde, aga nali on selles, et koju saadetud lapsed ei olnud haiged, vaid vaktsineerimata ja ka positiivse testi saanud vaktsineeritud õpilane ei olnud haige. Aga nad peavad olema isolatsioonis ning neil ei lasta osaleda videotunnis.”

“Möödunud aastal saadeti koolides liikvele ka “Lapsevanema nõusoleku vorm lapse vaktsineerimise ja testimise kohta”, kust saab välja lugeda, et laps võib minna ise vaktsineerima ilma lapsevanema nõusolekuta, kui kooliõde saadab lapse perearsti juurde konsultatsioonile.”

“Kui ma sellele paberile viitasin ja uurisin, et mis jama see on, siis selgus, et kooli juhtkond, õpetajad ja õde ei olnud seda paberit isegi läbi lugenud. See on täielik bullshit!” ütleb Diana.

 

Telegram palus koolilt selle kohta kommentaari:

Tere,

Kirjutan uudisteportaalist Telegram.

Meile kirjutas teie kooli lapsevanem ning teatas, et ühes põhikooli klassis sai vaktsineeritud õpilane positiivse testi, mille tõttu saatis klassijuhataja koju karantiini kõik vaktsineerimata lapsed.

Kõigele lisaks keeldub klassijuhataja tegemast online tunde nendele koju saadetud tervetele lastele.

Kas selline asi on kooskõlas Eesti seadustega ja lapse õigustega?

Praegu on näha, et Eestis ja mujal maailmas nakatavad ja nakatuvad vaktsineeritud palju rohkem.

Kas te olete kursis, et Rootsis ei ole lastele mitte ühtegi piirangut?

Kuidas te seda kommenteerite?

 

Hando Tõnumaa

 

Saime sellise vastuse:

Tere, lugupeetud Hando Tõnumaa

Kõik Pärnu Ülejõe Põhikooli õpilased ja kooli töötajad, kes saavad covid  positiivse testitulemuse jäävad haigena koju, kuni perearst lubab neil kooli tulla.

Koroonaviirusega nakatunu lähikontaktsete laste ja noorte lihtsustatud karantiin on alates 10. jaanuarist 7 kalendripäeva.

Vaktsineeritud ja viimase 6 kuu jooksul koroona läbi põdenud inimestele isolatsiooninõuet pole, kuid sellele vaatamata soovitatakse jälgida hoolikalt oma tervist.

Vaktsineerimata lähikontaktsed õpilased jäävad juhendatud distantsõppele.

7c klassi õpetajad viivad oma õppeainetes distantsõppel olevatele õpilastele läbi juhendatud õpet, kaasa arvatud klassijuhataja oma õppeaines.

Head tervist ja edu soovides

Liis Nigu

juhiabi

 

 

Foto: (e-kool) on illustratiivne.

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt