Lugejaküsitlus: Kellele oli/on Ratase-Kallase patiseis kasulik?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. mai 2022 kell 22:50Foto: reform.ee + keskerakond.ee + Canva.com

Valitsuserakonnad on juba nädala võrra avalikult kiselnud, kuna Keskerakond algatas Reformierakonna selja taga riigikogus lastetoetuste tõusu eelnõu. Eelnõud toetasid möödunud nädalal kõik teised erakonnad peale reformi. Peaminister Kaja Kallas ütles aga, et kui Keskerakond võtab enne jaanipäeva eelnõu vastu koos opositsiooni häältega, on praegune koalitsioon lõpetanud töötamise, mis tekitas meedias valitsuse lagunemise teemalise arutelu.

 

Täna aga Reformierakond juba toetas skandaalse eelnõu saatmist esimesele lugemisele, seega võib arvata, et valitsuskriis on vaibumas.

Kellele oli/on Ratase-Kallase patiseis kasulik?

  • Tsirkuse direktorile ehk siis selle varjus saadeti korda mingi sigadus (71%, 271 Votes)
  • Keskerakonnale (9%, 35 Votes)
  • Mitte kellelegi, täiesti mõttetu (8%, 32 Votes)
  • Reformierakonnale (5%, 19 Votes)
  • EKRE-le (5%, 18 Votes)
  • Venemaale (2%, 9 Votes)

Total Voters: 384

Loading ... Loading ...

 

Vastata saab kuni 19. maini.

 

PS. Uue eelnõu kohaselt tõuseks esimese ja teise lapse lapsetoetus saja euroni eelneva 60 euro asemel ehk samale tasemele, nagu on lapsetoetus kolmandale ja enamatele lastele. Edaspidi oleks lapsetoetus võrdselt iga lapse eest sada eurot kuus.

Samuti on eelnõu järgi plaanis tõsta kolme- kuni kuuelapseliste perede lasterikka pere toetust 700 euroni kalendrikuus varasema 300 euro asemel ning seitsme- ja enamalapseliste perede lasterikka pere toetust 900 euroni varasema 400 euro asemel.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt