Jüri Ratas tunnistas, et koroonakriisi haldamisel tehti suuri vigu. Kas keegi märkas?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2020 kell 15:04Foto: Siim Lõvi /ERR

28. mail ilmus ERR-is ajakirjaniku (ja president Toomas Hendrik Ilvese kunagise avalike suhete nõuniku) Toomas Sildami intervjuu peaministriga – “Jüri Ratas: järgmine kord me ei sulge Eestit, aga sulgeme viiruse“.

 

Peaministri sõnul on teist lainet endiselt oodata, ent COVID-sügis tulgu teisiti kui oli COVID-kevad: “Peame olema rohkem valmis ja me ei pea enam tegema selliseid üleriigilisi sulgemisi, nagu [nüüd] tegime.”

Toomas Sildam: See tähendab, et järgmine kord ei lase me end juhtida viimse päeva mudelitest, mis ennustasid tuhandeid haigeid intensiivravi palatites ja Eesti tervishoiusüsteemi kokkukukkumist?

Jüri Ratas: Nüüd teeme seda paremini, targemini. Teeme kõik selleks, et lokaliseerida kohapeal [nakatumise] koldeid nii palju kui võimalik. Ja meil peavad olema valmis isikukaitsevahendid.

Üldpõhimõte peab olema see, et me ei sulge Eestit, aga sulgeme viiruse.

Sildami küsimusele “Kas kevadel reageerisime üle?” vastas Ratas, et “Me reageerisime üsna sarnaselt nagu reageeris terve maailm.”

Intervjuu jooksul tuli jutuks nii see, et koolid võiksid jääda avatuks, kui ka palju poleemikat tekitanud otsus, et plaaniline ravi suures osas katkestati. Järgmisel korral ei tehta igast haiglast COVID-19 osakonda, arvas Ratas.

Ka tunnistas ta, et Terviseamet ja kõik teised oleks saanud teha rohkem ja paremini, ka valitsus ise.

Veel ütles peaminister, et “…annaks jumal, et meie epidemioloogiline olukord on selline, et saame nii ruttu kui võimalik vabalt liikuda ja piirid lahti teha. Mina toetan avatud ühiskonda. Olen elanud suletud ühiskonnas, pean silmas okupatsiooniaega, ja ma ei taha ühtegi sekundit enam selles elada.”

 

Loe täispikka intervjuud siit: ERR

Loe ka: Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai: Rootsi ei teinud vale otsust

Foto: Siim Lõvi /ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt