Mis on Jüri Ratase tagasiastumise tegelik põhjus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2021 kell 16:10Foto: ekraanikuva / theworldnews.net

Täna öösel astus käpiknukust Eesti peaminister Jüri Ratas tagasi, tuues ettekäändeks Keskerakonna rahapesuskandaali seoses Porto Franco ärikvartali arendusega. Selle keskseteks tegelasteks on ca miljoni euro suuruse altkäemakse andmise kahtluse saanud ärimees Hillar Teder ja teised poliitilised käpiknukud – rahade liikumisega kursis olnud Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ja altkäemaksu vastuvõtmist plaaninud rahandusministri tänaseks endine nõunik Kersti Kraht (EKRE). Minister Martin Helmet ennast Krachti tegevusega ei ole esialgu seostatud.

 

Keskerakond on varasemalt korduvalt miljonite liigutamiste, kahtlaste annetuste ja erinevate rahapesu skandaalidega tuntust kogunud ja nüüd on miljon eurot põhjuseks tagasi astuda?

Esiteks kriisi ajal ei astuta tagasi. Teiseks on Jüri Ratase juhtimisel võlts-koroonapandeemia ettekäändel tuulde loobitud üle 100 miljoni euro ning valitsus ei tee teist nägugi. Viimase aastaga Eesti riigile tehtud kahjud ulatuvad tegelikult miljarditesse eurodesse.

Ja nüüd astub tüüp mingisuguse miljoni euro pärast tagasi, kuigi ta ise ei olnud sellega otseselt seotudki. Sama hästi peaks Martin Helme astuma tagasi ka EKRE juhipositsioonilt, kui tal vähegi austust oma valijate vastu oleks.

Vahemärkusena tasub ära mainida, et aastaid tagasi pakkus nüüdne EKRE-kas Kersti Kracht ka Telegramile võimalust rahaliseks toetuseks, juhul kui nõustuksime oma sisu muutma ja avaldama temaga seotud inimestele sobivaid artikleid. Loomulikult me ütlesime sellele pakkumisele “Ei”.

Koroonapettuse rahvale pähe määrimise eest ei pääse mitte ükski erakond ega mitte ükski aktiivne poliitik, vahet pole, kas erakond või poliitik aitas konkreetselt koroonapropagandale kaasa või piirdus nende roll lihtsalt vaikimisega, kohtutund ei ole enam kaugel.

Hetkel on loomisel paljudes riikides MTÜ-d ja organisatsioonid, mis hakkavad kokku koondama korrumpeerunud valitsuste põhjustatud koroonakaose kahjusid, mis esitatakse ühishagina USA kohtutesse. Põhjus, miks hagid esitatakse USA-s seisneb selles, et USA kohtusüsteem võimaldab rahvusvahelistelt organisatsioonidelt ja nende riigisisestelt agentidelt välja nõuda triljoneid. Kuid loomulikult on käimas ka riigisiseseid kohtuprotsesse kõikjal maailmas.

Seda kõike arvesse võttes on kogu riiki kahjustanud koroonafiasko asemel rahaliselt sadu kordi väiksem miljoni eurone altkäemaksu skandaal ideaalne väljumisplaan Jüri Ratasele.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: ekraanikuva / theworldnews.netKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt