Telegrami uudised (nädal 13): kuidas Tanel ja Kaja võidu maskikohustust kaotasid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2022 kell 15:49Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 28. märts kuni 3. aprill. Möödunud nädalal nägime, kuidas Tanel Kiik ja Kaja Kallas võidu maskikohustust kaotasid. Võimupositsioonil peaminister kaotas kohustuse kaks päeva hiljem, kui tervise- ja tööminister, kelle haldusalasse antud teema kuulub, seda teha soovitas.

 

Saate lõpetab lõbus tagasivaade 1. aprillile:

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/kiik-teeb-valitsusele-ettepaneku-kaotada-reedest-maskikohustus

Kiik tegi valitsusele ettepaneku kaotada reedest maskikohustus

Kuivõrd nakatumise ja haiglaravi vajavate Covid-patsientide arv on viimastel nädalatel kiiresti langenud, on mõistlik 1. aprillist asendada avalikes kohtades maskikandmise kohustus soovitusega, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik, kes tunnistas ka, et sisuliselt jõudsime “kollasesse” juba eelmisel nädalal.

https://www.telegram.ee/eesti/koroonaterroristid-ei-anna-alla-maskikohustust-veel-ei-kaotata

Kaja Kallas aga 1. aprilliks veel maskivabadust välja ei kuulutanud.

„On tõenäoline, et võime kollasele tasemele jõuda juba järgmisel nädalal,“ ütles ta.

Siiski muutus tema jutt juba kaks päeva hiljem:

https://www.telegram.ee/eesti/kaja-kallas-homsest-saame-kaotada-maskikohustuse

Peaminister Kaja Kallas teatas oma Facebooki lehel, et alates pühapäevast, 3. aprillist ei ole enam maskid siseruumides kohustuslikud vaid soovituslikud.

Väidetavalt jõudsime me laupäeva hommikul kollasele riskitasemele, mis sest, et olime seal tegelikult juba kaks nädalat tagasi..

Kas need kaks päeva viivitamist aitaid vältida kindlat koroonakatastroofi või olid need vajalikud võimu näitamiseks?

Ja millal kommenteerivad meie ministrid tõika, et Rootsis ei ole maskid kunagi kohustuslikud olnudki?

 

2

Samal ajal loobusid maskidest teised riigid, kus olid Eestist kordades rangemad koroonareeglid

https://www.telegram.ee/maailm/latis-kaob-1-aprillist-suurem-osa-koroonapiirangutest

Lätis kadus 1. aprillist suurem osa koroonapiirangutest, sh maskinõue poes

https://www.telegram.ee/maailm/saksamaal-kaob-3-aprillist-maskikohustus

Saksamaal, kus maskid on olnud siseruumides kohustuslikud pea kaks aastat, kaotati maskinõue enamustes kohtades alates 3. aprillist

 https://www.telegram.ee/maailm/ka-sveits-tegi-religioonis-muudatuse-pandeemia-on-labi

Ka Šveits tegi religioonis muudatuse: pandeemia on läbi!

1.aprillist lõppesid seal nii maskikohustus kui ka teised koroonameetmed. Tervishoiuministri Alain Berseti (hääldus: Bersee) sõnul pole kriis veel läbi, kuid pandeemia “äge faas” on möödas. Koroona muutuks endeemiliseks, edaspidi võib ikka ja jälle esineda haiguslaineid. Vaktsineerimismäär on seal vaid pisut kõrgem kui Eestis, ca 70%.

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/mtu-uhinenud-meedikud-ja-teadlased-nets-ii-eelnou-tuleb-peatada

MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased: NETS II eelnõu tuleb peatada!

MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased saatsid 30. märtsil kõigile Riigikogu liikmetele, sotsiaalkomisjonile ja õiguskantslerile avaliku pöördumise seoses Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise ehk NETS II eelnõu probleemidega. Näiteks nähtub dokumendist, et uue seaduseelnõu kohaselt võiks tulevikus inimesi karantiini jätta kuni 30 päevaks ja seda isegi mitte ainult positiivse testi korral, vaid piisab ka sellest, kui isik on “nakkuskahtlane”.

MTÜ tõi oma pöördumises välja ka, et vastupidiselt riigikohtu soovitusele suurendada koroonakriisis parlamendi rolli ning rakendatavate meetmete läbipaistvust, on eelnõu järgi otsustusprotsessist riigikogu täiskogu täiesti välja jäetud.

 

4

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/bill-gates-panustab-tulevikutehnoloogiasse-kus-nutitelefone-asendavad-elektroonilised-tatoveeringud

Bill Gates panustab tulevikutehnoloogiasse, kus nutitelefone asendavad elektroonilised tätoveeringud

Koroonaterrorist Bill Gates ennustab, et uut tüüpi, elektrooniline tätoveering muutub reaalsuseks ja asendab tulevikus ka nutitelefone.

Nii ongi ettevõte Chaotic Moon pälvinud Gatesi tähelepanu oma elektrooniliste tätoveeringutega, mis balansseerivad esteetika ja biotehnoloogia piiril. Asi pole kiipide või muude komponentide implanteerimises, nagu see on bioonika puhul, vaid võti on tätoveeringutint ise – selles on nanojälgijad, mis on võimelised teavet koguma, vastu võtma ja saatma.

Milliseid andmeid tätoveering talletab? Esialgu räägitakse meditsiini- ja sporditeabest, mille abil on võimalik elutähtsate näitajate abil haigusi ennetada ja kontrolli all hoida, samuti parandada inimese füüsilist ja sportlikku sooritust.

Sellise tehnoloogia rakendamise areng võib kergesti viia selleni, et tätoveeringuid hakatakse kasutama meie geograafilise asukoha määramiseks või teiste kasutajatega suhtlemiseks, nii et need võtaksid praeguste mobiiltelefonide igapäevasest koormusest palju endale. Gates ütles ühes oma hiljutises Instagrami postituses, et ta usub, et hoolimata sellest, et asjaomane tehnoloogia on alles väga varajases arengujärgus, on sellel potentsiaal tänapäevaseid nutitelefone asendada. Seetõttu investeerib ta ettevõttesse heldelt.

Gatesi arvates on elektrooniliste tätoveeringute päralt tulevik – oleme seda juba näinud mitmes Hollywoodi filmis, kuidas andureid, jälgimisseadmeid ja muid digitaalsete tätoveeringutega sarnaseid mobiilseid seadmeid saab kasutada suhtlemiseks, sõnumite saatmiseks ja telefonikõnede tegemiseks.

 

5

https://www.telegram.ee/maailm/biontechi-koletise-kasum-10-miljardit-head-pohjust-kohustuslikuks-vaktsineerimiseks

BioNTechi koletise kasum: 10 miljardit head põhjust kohustuslikuks vaktsineerimiseks

Kui nagu me teame, siis erinevalt teistest vaktsiinidest ei teenita Covidi vaktsiinidega mitte ainult suuri või tohutuid, vaid astronoomilisi kasumeid.

BionTechile on koroonapandeemia toonud 2020. aastaga võrreldes ligi tuhandekordse (!) kasumi. Nagu vaktsiinitootja äsja teatas, oli ainuüksi 2021. aasta puhaskasum (!) uskumatud 10,3 miljardit eurot. Käive oli ligi 19 miljardit eurot. See ei hõlma vaktsiini tootmis- ja müügipartneri Pfizeri osalust. Nagu ettevõte uhkusega teatas, saadeti 2021. aastal umbes 2,6 miljardit annust Comirnaty koroonavaktsiini enam kui 165 riiki ja piirkonda üle kogu maailma.

BioNTechi boss Ugur Sahin teatas häbematult, et ettevõte on “esimese meie mRNA tehnoloogial põhineva heakskiidetud vaktsiiniga avaldanud olulist mõju tervisele ja maailmamajandusele”. Finantsjuht Jens Holstein ütles nii eufooriliselt kui ka eufemistlikult, et “vaktsiinide müüki mõjutasid oluliselt käimasoleva pandeemia erakorralised olud”.

Ehk siis lihtsustatult: kasumi tekitas terviseorganisatsioonide surve valitsustele, kes tegid otsuseid mitte ohutusest vaid poliitilisest olukorrast lähtuvalt.

Kas kellegi on veel küsimusi?

 

6

Lõpetuseks ka huumorit. Meie iga-aastane 1. aprillile pühendatud uudis keskendus sel korral koroonakriisi vastutavatele isikutele.

https://www.telegram.ee/ajaviide/koroonaterrorismis-suudi-moistetud-kallas-kiik-jt-valisid-karistuseks-happetripi

Koroonaterrorismis süüdi mõistetud Kallas, Kiik jt valisid karistuseks happetripi

1.aprilli hommikul otsustas Tallinna ringkonnakohus, et kõik ühiskonda terroriseerinud koroonapiirangud on olnud ebaseaduslikud ning nende jõustajad saavad karistada.

Kuna suurem osa kinnisel istungil osalenud kohtualuseid näitas neid kaitsnud tippadvokaatide sõnul üles “siirast kahetsust“, andis kohtunik süüdimõistetutele valida: kas 20 aastat reaalset vangistust koos iga kuue kuu tagant kohustusliku vaktsineerimisega koroona vastu või 20-aastane poliitikas, riigiametites, lobitööstuses ning reklaaminduses, teaduses ja meditsiinis tegutsemise keeld + happetripp.

Teise versiooni ehk 20-aastase oma senisel alal tegutsemise keelu + 3x LSD rännaku kasuks otsustasid ligi 300 süüdimõistetu hulgas näiteks endised ja praegused ministrid Jüri Ratas, Kaja Kallas, Tanel Kiik ja teadusnõukogu juht Toivo Maimets.

LSD-tripi tegijad said oma kolm marki keele peale 1. aprilli hommikul kell 10 ja nad pandi tripi ajaks Stenbocki majja luku taha, maja sees peavad korda hoidma MEM-Cafe’d valvanud kollased joped, kelle ülesandeks on ka ukse peal Wolti ja Bolti kullereid vastu võtta. Maja uksi valvavad nii politsei kui ka kaitsevägi, kellel on keelatud kedagi majast enne esmaspäeva hommikut välja lasta.

Esimese valiku ehk 20-aastase reaalse vanglakaristuse ja vaktsiinisüstide kasuks otsustas vaid endine Terviseameti juht Üllar Lanno, kelle sõnul vaktsiinid on palju ohutumad kui LSD, lisaks on vanglas ees ootamas kindel töökoht. “Aga tegelikult olen ma süütu, inimesed ise on süüdi, et nad gripi ära unustasid,“ hüüdis ta kohtuistungi lõppedes.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt