Valitsus vastas Telegrami päringule seoses WHO-Ratase vaktsiinipassi lepinguga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. jaanuar 2022 kell 14:09Foto: Stenbocki maja + Canva

Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago vastas Telegrami advokaadile Robert Sarvele, et palju kära tekitanud Jüri Ratase valitsuse ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) vaheline digitaaltervise valdkonna koostöölepe sisuliselt ei kehtivat. Valitsus väidab, et selle lepingu alusel ei ole eriti mingeid täiendavaid kokkuleppeid tehtud ning see üksainus kokkulepe, mis tehti, on ka katkestatud ning kavatsetakse lõpetada.

 

Koostöölepe, mille lõpetamisele Valitsus viitab, on ilmselt Riigikantselei ja Välisministeeriumi vaheline leping, mille avaldame artiklis allpool. Jääb mulje, nagu ei oleks Valitsus peaaegu üldse WHO-ga koostööd teinud. “Laual on seega kaks varianti – Valitsus kas jättis osa dokumente meile saatmata või siis alternatiivselt ongi selle WHO lepingu näol tegemist lihtsalt sümboolse kokkuleppega, mis tegelikult midagi väga ei tähenda. Tahaksin muidugi loota seda teist varianti, kuid kindlalt ei ole kahjuks võimalik öelda,” kommenteeris Robert Sarv.

 

Valitsuse vastus Telegramile: 

Vastame Teie 13. detsembril 2021.a. esitatud teabenõudele.

Vabariigi Valitsus ja Maailma Terviseorganisatsioon allkirjastasid 05.10.2020 ühiste kavatsuste protokolli koostööks digitaaltervise valdkonnas (millest kirjutasime ka Telegramis – toim.).

Selle alusel sõlmiti 22. jaanuaril 2021.a s koostöölepe Riigikantselei ja Välisministeeriumi vahel (lisatud kirjale).

Seoses projekti katkemisega algatas Riigikantselei 9. detsembril 2021.a koostööleppe lõpetamise.

Lugupidamisega

Henry Kattago

strateegiadirektor

Riigikantselei

 

Kirjale lisatud koostöölepe:

Algse Eesti-WHO lepingu, mille allkirjastas Jüri Ratas, mitteametliku tõlke leiad SIIT.

 

Allikad: vastus teabenõudele, lingid artikli sees

Foto: Stenbocki maja + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt