Maailma eliidi hulgas: Kaja Kallas sõitis salajasele Bilderbergi kohtumisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2024 kell 14:57Foto: Wikimedia Commons + ekraanikuva + Canva

Vabariigi valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel sõitis peaminister Kaja Kallas Hispaaniasse mitu päeva vältavale välispoliitika ja julgeoleku teemalisele Bilderbergi grupi kohtumisele, vahendab delfi.ee. 70. Bilderbergi kohtumine toimub 30. maist kuni 2. juunini 2024 Hispaanias Madridis. 

 

Peaminister Kallase nädalakavas seisab, et ta viibib 30. maist 2. juunini Hispaanias välispoliitika ja julgeoleku teemalisel Bilderbergi grupi kohtumisel.

 

Mis on Bilderbergi kohtumised?

Alates selle avakoosolekust 1954. aastal on iga-aastane Bilderbergi kohtumine olnud mitteametlike arutelude foorum, et edendada dialoogi Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel. Kohtumisest on oodatud osa võtma 130 poliitikaliidrit ja eksperti tööstusest, rahandusest, tööjõust, akadeemilistest ringkondadest ja meediast.

Umbes kaks kolmandikku osalejatest on pärit Euroopast ja ülejäänud Põhja-Ameerikast; kolmandik poliitikast ja valitsusest ning ülejäänud muudest valdkondadest. Koosolek on foorum oluliste teemade mitteametlikeks aruteludeks.

Koosolekud toimuvad Chathami maja reegli alusel, mis sätestab, et osalejad võivad saadud teavet vabalt kasutada, kuid kõneleja(te) ega ühegi teise osaleja isikut ega kuuluvust ei tohi avalikustada. Tänu koosoleku privaatsusele osalevad osalejad pigem üksikisikutena, mitte ametlikult ning seetõttu ei ole nad seotud oma büroo tavade ega eelnevalt kokkulepitud seisukohtadega. Seetõttu võivad nad võtta aega, et kuulata, mõtiskleda ja koguda teadmisi. Puudub üksikasjalik päevakord, otsuseid ei tehta, ei hääletata ega avaldata poliitikaavaldusi.

Eesti poliitikutest on peale Kaja Kallase osalenud salajastel kohtumistel vaid endine peaminister Jüri Ratas. Sel nädalalõpul toimuval kohtumisel osaleb teiste seas näiteks ka Soome president Alexander Stubb.

Pressiteate, mis sisaldab teemade ja osalejate nimekirja, leiate siit.

 

Allikad: delfi.ee, bilderbergmeetings.org

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt