Bilderbergi grupi 2014. aasta kohtumine algab 29. mail Kopenhaagenis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. mai 2014 kell 9:2129. maist kuni 1. juunini toimub Taani pealinnas Kopenhaagenis 62. korda valitsusvälise mõjuorganisatsiooni Bilderbergi grupi kohtumine. Iga-aastast sündmust on organisatsiooni asutamisest saati eelmise sajandi keskel ümbritsenud saladusteloor, kuna välismaailmale seal toimuvast ei räägita. 26. mail avalikustati bilderberglaste ametlikul lehel 2014. aasta teemad ja ametlik osalejate nimekiri. Esimest korda avalikustati teemad ja osalejad alles eelmisel aastal, kui kohtumine toimus Londoni lähistel Watfordis, kohapeal käis toimunut seiramas ka Telegram.

 

Ametlikul kodulehel tutvustatakse kohtumisi järgmiselt: “Bilderbergi grupp loodi 1954. aastal, et korraldada sujuvamat kommunikatsiooni üle Atlandi ookeani. Kutse kohtumisele saadetakse tavaliselt 120-150 inimesele, kellest kaks kolmandikku tuleb Euroopast ja üks kolmandik Põhja-Ameerikast. Kolmandik osalejatest on valitsussektori töötajad ja poliitikud ning kaks kolmandikku rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valla esindajad. Osalejad kutsutakse sinna esindama iseennast, mitte ametialast organisatsiooni.” Sel aastal on lehele lisatud ka märge, et kohtumisel ei ole soovitud tulemust, seal ei võeta vastu resolutsioone, ei peeta maha hääletamisi ega tehta poliitilisi avaldusi.

Bilderbergi kohtumiste ümber ringleb hulgaliselt (vandenõu)teooriaid, kuna kõrvalseisjaid, sh ajakirjanikke, sinna ei lubata ning laua taga räägitu jääb vaid osalejate vahele. Bilderbergi gruppi peetakse üheks mõjukamaks valitsusväliseks mõjuorganisatsiooniks, kus “liigutatakse maailmamängu nuppe”. Bilderbergi grupi üks asutajaliikmetest on pankur ja ärimees David Rockefeller, kes asutas 1973. aastal ka ühe teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni, Kolmepoolse ehk Trilateraalse komisjoni. Rockefellerite erinevad fondid on mõlema organisatsiooni kohtumisi ka pidevalt rahastanud. Mainimist tasub ka, et Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004-2006 Kolmepoolse komisjoni liige.

David Rockefeller ütles juba 1991. aastal, et maailm on valmis maailmavalitsuse loomiseks. Samuti ei hoidnud ta end tagasi 2002. aastal ilmunud elulooraamatu kaante vahel, kust on lendu läinud ka kuulus tsitaat: “Mõned isegi usuvad, et me oleme osa mingisugusest salasepitsusest, mis töötab USA huvide vastu, luues minust ja mu perest pildi kui “internatsionaalidest”, kes konspireerivad koos teistega üle maailma selle nimel, et luua rohkem integreeritud globaalne poliitiline ja majanduslik struktuur – nö üks maailma, kui soovite. Kui see on süüdistus, siis ma võtan selle omaks ja olen selle üle uhke.”

 

Bilderberg 2014

2014. aasta Bilderbergi grupi kohtumise võtmeteemadeks on teise hulgas:

– Kas majanduse taastumine on jätkusuutlik?

– Kes kannab demograafia kulud?

– Kas privaatsus eksisteerib?

– Millised suhted valitsevad luureandmete vahetamisel?

– Suured muutused tehnoloogias ja tööturul

– Demokraatia tulevik ja keskklassi lõks

– Hiina poliitilised ja majanduslikud väljavaated

– Lähis-Ida uus arhitektuur

– Ukraina

– Mis ootab Euroopat järgmisena?

– Päevakajalised sündmused

 

Ametlikku osalejate nimekirja näeb siit. Eestist ei ole kedagi osalema märgitud, küll aga on sinna teiste hulgas kutsutud Rootsist Volvo president Carl-Henric Svanberg, Soomest liftitootja KONE president (endine Nokia asepresident) Matti Alahuhta, naftagigandi Royal Dutch Shell nõukogu esimees (endine Nokia tegevjuht) Jorma Ollila ning veel mitmed suurkorporatsioonide ja pankadega seotud isikud, näiteks soomlaste üks rikkaimaid ja majanduselu mõjukaimaid tegelasi Björn Wahlroos.

Loomulikult võtavad kohtumisest osa ka NATO peasekretär Anders Rasmussen, Hollandi printsess (endine kuninganna) Beatrix ning netigigandi Google´i, USA investeerimispanga Goldman Sachsi ja mitmete luureagentuuride esindajad. Lisaks on kutsutud mitmed meediajuhid (The Economisti ja Svenska Dagbledeti peatoimetajad), kuid varasemalt ei ole keegi neist kohtumistel räägitut avanud. Osalejate nimekirja puhul tasub meeles pidada, et igal aastal on sündmusele saabumas nähtud ka mitmeid riigipäid ning nimekaid ametnikke ja teadlasi, keda millegipärast ei ole ametlike osalejate sekka kantud.

Viimastel aastatel on hoolimata peavoolumeedia varasemast apaatsusest oluliselt suurenenud ka avalikkuse huvi salapäraste kohtumiste vastu. Samuti on aina enam hakanud kohtumisi n-ö aia tagant pealt vaatama ka tavainimesed. Kui möödunud aastal korraldati Briti aktivisti Silkie Carlo juhtimisel Bilderbergi jälgijatele Londoni lähistel Watfordis elurõõmus festival Bilderberg Fringe, siis sel aastal korraldavad taanlased Kopenhaagenis kahepäevase kogunemise We The People Bilderberg, mis lubab 30. ja 31. mail veebis näidata kohapealt ka otseülekannet. Samuti toimub 29. mail bilderberglaste kohtumispaiga Marriotti hotelli ees suur meeleavaldus, kus peavad kõnesid mitmed aktivistid, ajakirjanikud ja vandenõudeuurijad, sh sõltumatu meediaorganisatsiooni We Are Change asutaja Luke Rudkowski.

 

Allikad: Bilderberg Group, Infowars, Telegram, Telegram 2, AlkeemiaWe The People Bilderberg Facebook, Marriotti hotelli ees toimuva protesti Facebook

Eesti peavoolumeedia 2013. aasta Bilderbergist: Delfi, Postimees, Eesti Päevaleht

Foto: Infowars.com (Hollandi endine kuninganna Beatrix saabumas Bilderbergi kohtumisele 2013. aastal)

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt