Vanglaplaneet läheb kajastama Bilderbergil toimuvat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuni 2016 kell 9:35bilderberg-group-tip-of-icebergJuba ligi 10 aastat vandenõudest rääkivat lehekülge Vanglaplaneet.ee juhtiv Peeter Proos on otsustanud sel aastal minna kajastama Bilderbergi grupi kohtumist, täpsemalt sel ajal toimuvaid meeleavaldusi. Järjekorras 64. Bilderbergi grupi kohtumine leiab aset 9.-12. juunil Saksamaal Dresdenis. “Ülekannet” saab jälgida Vanglaplaneedi Facebooki vahendusel.

 

Globaalne finants- ja võimueliit koguneb Dresdeni kesklinnas asuvasse Taschenbergpalais Kempinski hotelli, mille ümber on juba mitu päeva barrikaade ehitatatud. Hoone ümbruses on kehtestatud ka kogunemiskeeld, piiriks on määratud 15 inimest. Hinnanguliselt koguneb meelt avaldama aga tuhandeid inimesi, seega on võimudel tööd kuhjaga.

dresden-bilderb

Kohtumisele on oodata lisaks erinevate riikide ministrite ka näiteks Google´i, Shelli, BP aga ka Rootsi ja Soome pankade nagu Nordea ja SEB liidreid. Kohtumisel osalejate nimekirja leiab Bilderbergi grupi ametlikult kodulehelt, samuti on seal märgitud üldiselt sel aastal arutluse all olevad teemad, arvatakse ka, et üheks peamiseks teemaks sel aastal saab olema Brexit ehk Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust.

“Kuna ala on päris hästi turvatud, siis pole kindel, kas osalejaid üldse objektiivi ette saan. Aga nii palju kui võimalik, püüan tuttavaid nägusid tabada. Ja eks tuleb ka meelt avaldama tulnud inimeste käest nende arvamust küsida. Ühesõnaga kõik olulise püüan edasi anda,” kommenteerib Peeter Proos Telegramile oma ootuseid Dresdeni reisi osas.

 

Väike ülevaade Bilderbergi grupist ja seda ümbritsevastAmetlikul kodulehel tutvustatakse kohtumisi järgmiselt: “Bilderbergi grupp loodi 1954. aastal, et korraldada sujuvamat kommunikatsiooni üle Atlandi ookeani. Kutse kohtumisele saadetakse tavaliselt 120–150 inimesele, kellest kaks kolmandikku tuleb Euroopast ja üks kolmandik Põhja-Ameerikast. Kolmandik osalejatest on valitsussektori töötajad ja poliitikud ning kaks kolmandikku rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valla esindajad. Osalejad kutsutakse sinna esindama iseennast, mitte oma organisatsiooni.” Möödunud aastal lisati lehele ka märge, et kohtumisel ei ole soovitud tulemust, seal ei võeta vastu resolutsioone, ei peeta mahahääletamisi ega tehta poliitilisi avaldusi.

Bilderbergi kohtumiste ümber ringleb hulgaliselt (vandenõu)teooriaid, kuna kõrvalseisjaid, sh ajakirjanikke, sinna ei lubata ning laua taga räägitu jääb vaid osalejate vahele. Bilderbergi gruppi peetakse üheks mõjukamaks valitsusväliseks mõjuorganisatsiooniks, kus “liigutatakse maailmamängu nuppe”. Bilderbergi grupi üks asutajaliikmetest on pankur ja ärimees David Rockefeller, kes asutas 1973. aastal ka ühe teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni, Kolmepoolse ehk Trilateraalse komisjoni. Rockefellerite erinevad fondid on mõlema organisatsiooni kohtumisi ka pidevalt rahastanud. Mainimist tasub ka, et Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004–2006 Kolmepoolse komisjoni liige, kohtumistel on osalenud ka endine peaminister Andrus Ansip.

David Rockefeller ütles juba 1991. aastal, et maailm on valmis maailmavalitsuse loomiseks. Samuti ei hoidnud ta end tagasi 2002. aastal ilmunud elulooraamatus, kust on lendu läinud ka kuulus tsitaat: “Mõned isegi usuvad, et me oleme osa mingisugusest salasepitsusest, mis töötab USA huvide vastu, luues minust ja mu perest pildi kui “internatsionaalidest”, kes konspireerivad koos teistega üle maailma selle nimel, et luua rohkem integreeritud globaalne poliitiline ja majanduslik struktuur – n-ö üks maailm, kui soovite. Kui see on süüdistus, siis ma võtan selle omaks ja olen selle üle uhke.”

Iga aastaga on suurenenud avalikkuse huvi konverentsil toimuva vastu ning seoses sellega on kohtumispaikade lähistel korraldatud ka mitmeid meeleavaldusi, kuhu on kokku sõidetud kõikjalt maailmast. Näiteks 2013. aastal toimus Briti aktivisti Silkie Carlo juhtimisel Bilderbergi jälgijatele Londoni lähistel Watfordis konverentsipaiga kõrval elurõõmus festival Bilderberg Fringe, mida külastas ka Telegram. 2014. aastal korraldati Kopenhaagenis kahepäevase kogunemise ajal sündmus We The People Bilderberg, mille raames toimus ka bilderberglaste kohtumispaiga Marriotti hotelli ees suur meeleavaldus, kus pidasid kõnesid paljud aktivistid, ajakirjanikud ja vandenõudeuurijad, sh sõltumatu meediaorganisatsiooni We Are Change asutaja Luke Rudkowski. 2015. aastal Telfs-Buchenis Austrias, Interalpeni hotellis toimunud kohtumise ajal nii massilist meeleavaldust ei toimunud, kuna konverentsi ajaks oli kasutusele võetud eelmistest aastatest oluliselt karmimad turvameetmed.

 

Allikad: Vanglaplaneet, Telegram, Bilderberg

Pildid: ageoftruth.dk, Charlie Skeltoni Twitter

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt