Bilderbergi grupp kohtub sel nädalavahetusel Lissabonis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. mai 2023 kell 12:51Foto: ekraanikuva / Twitter

Sellel nädalavahetusel, 19.–21. mail, toimub Portugalis Lissabonis järjekordne Bilderbergi grupi kohtumine. Kohtumise täpne asukoht on küll veel saladuses, kuid märgid viitavad sellele, et see toimub Alcantara luksushotellide piirkonnas, kus üks öö maksab praegu umbes 1000 eurot, vahendab Vanglaplaneet.

Ka Telegram on 10 aasta jooksul bilderbergi teemal silma peal hoidnud. Mõned näited varasemast: Telegram.ee käis 10 aastat tagasi ka Bilderbergi sündmust kohapeal vaatamas (vaata nt siit ja siit) ning artiklit “Mida bilderberglased täpsemalt taotlevad” (aastast 2013) saad lugeda SIIT. Vanglaplaneet.ee käis Bilderbergil aastal 2016.

 

Osalejate nimekirja ning teemasid, mida kohtumisel käsitletakse, pole veel avaldatud, kuid Portugali ajalehe Público andmetel on kindlasti arutluse all Ukraina sõda, NATO tulevik, Aasia riikide, eriti Hiina ja India tõus ning endiste Nõukogude Liidu riikide areng. Lisaks tehisintellekti, energia ülemineku ja pangandussüsteemi arengu teemad.

Bilderbergi iga-aastastel kohtumistel, mis toimuvad vaheldumisi Euroopas ja Põhja-Ameerikas, osaleb 120–150 poliitilist juhti, valitsusametniku ja olulistel positsioonidel olevaid inimesi tööstusest, rahandusest, meediast ning akadeemilistest ringkondadest.

Veel ei ole selge, kas ka Eestist keegi selleaastasel Bilderbergi kohtumisel osaleb. 2018. ja 2019. aasta Bilderbergi kohtumistel osales sellel ajal peaministri rolli täitnud Jüri Ratas (tema kokkuvõtet kohtumisest ja Jaak Madisoni usutlust peaministriga saad vaadata Vanglaplaneedist).

Bilderbergi grupi koosolekud toimuvad range Chatham House’i reegli alusel, mis tähendab, et kohtumise osalejatel on küll võimalik kasutada neile avaldatud teavet, kuid avalikustada ei tohi ühegi teise kohtumisel osalenu identiteeti ning ka seda, et antud informatsioon saadi just sellelt kohtumiselt.

 

David Rockefeller ja trilateraalne komisjon

Bilderbergi grupi esimene kohtumine toimus 1954. aastal Hollandis Oosterbeekis ning selle kutsus kokku Hollandi prints Bernhard ehk Madalmaade endise kuninganna Beatrixi isa ja praeguse kuninga Willem-Alexanderi vanaisa. Grupp sai oma nime kohaliku Bilderbergi hotelli järgi.

Bilderbergi gruppi ühendab arusaam, et kohalikke probleeme suudab lahendada kosmopoliitse teadvusega eliit. Probleemiks peetakse kohtumistel toimuvate arutelude salastatust, sest ajakirjanikke sinna ei lubata. Bilderbergi gruppi on peetud uue maailmakorra juurutajaks ja nimetatud esimeseks “maailmavalitsuseks”, sest grupis tekkinud arvamused võivad saada maailmas edaspidi teostatavate muutuste aluseks.

Bilderbergi grupi üks asutaja ja rahastaja on pankur David Rockefeller. 1973. aastal asutas ta ka teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni – kolmepoolse komisjoni (trilateraalne komisjon).

20. mail tipneb ka ülemaailmne vabadusliikumine “Me oleme valmis”, mis hoiab Bilderbergi kohtumisel silma peal:

 

Allikad: Vanglaplaneet, Twitter, Wikipedia

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt