Sel nädalavahetusel toimub 63. Bilderbergi grupi kohtumine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuni 2015 kell 13:42Sel nädalavahetusel, 11.–14. juunil toimub iga-aastane valitsusvälise mõjuorganisatsiooni Bilderbergi grupi konverents. Sel korral kogunevad maailma mõjukad Telfs-Buchenis Austrias, Interalpeni hotellis. Bilderbergi grupi kodulehel on juba kolmandat aastat suurema läbipaistvuse näitamiseks ära toodud kogu osalejate nimekiri (u 140 inimest), ometigi toimub kohtumine nagu ikka suletud uste taga. Käesolevas artiklis teeme väikese tutvustava kokkuvõtte Bilderbergi grupiga seonduvast, toome välja selleaastase kohtumise teemad, lingi osalejate nimekirjale ning keskendume seejärel kahele Bilderbergi-teemalise intervjuu kokkuvõttele. Märtsis 2015 toimus raadiointervjuu Sott Radio Networkile raamatu “The True Story of the Bilderberg Group“ autori Daniel Estuliniga, milles ta rääkis põhjalikult Bilderbergi konverentsist ja kõigest sellega seonduvast. Aprillis 2015 andis Press For Truthile intervjuu Infowarsi ajakirjanik Paul Joseph Watson, kes rääkis lähemalt seal arutlusele tulevatest teemadest ja uuest turvakorraldusest.

 

Väike ülevaade Bilderbergi grupist ja seda ümbritsevast

Ametlikul kodulehel tutvustatakse kohtumisi järgmiselt: “Bilderbergi grupp loodi 1954. aastal, et korraldada sujuvamat kommunikatsiooni üle Atlandi ookeani. Kutse kohtumisele saadetakse tavaliselt 120–150 inimesele, kellest kaks kolmandikku tuleb Euroopast ja üks kolmandik Põhja-Ameerikast. Kolmandik osalejatest on valitsussektori töötajad ja poliitikud ning kaks kolmandikku rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valla esindajad. Osalejad kutsutakse sinna esindama iseennast, mitte oma organisatsiooni.” Möödunud aastal lisati lehele ka märge, et kohtumisel ei ole soovitud tulemust, seal ei võeta vastu resolutsioone, ei peeta mahahääletamisi ega tehta poliitilisi avaldusi.

Bilderbergi kohtumiste ümber ringleb hulgaliselt (vandenõu)teooriaid, kuna kõrvalseisjaid, sh ajakirjanikke, sinna ei lubata ning laua taga räägitu jääb vaid osalejate vahele. Bilderbergi gruppi peetakse üheks mõjukamaks valitsusväliseks mõjuorganisatsiooniks, kus “liigutatakse maailmamängu nuppe”. Bilderbergi grupi üks asutajaliikmetest on pankur ja ärimees David Rockefeller, kes asutas 1973. aastal ka ühe teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni, Kolmepoolse ehk Trilateraalse komisjoni. Rockefellerite erinevad fondid on mõlema organisatsiooni kohtumisi ka pidevalt rahastanud. Mainimist tasub ka, et Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004–2006 Kolmepoolse komisjoni liige, kohtumistel on osalenud ka endine peaminister Andrus Ansip.

David Rockefeller ütles juba 1991. aastal, et maailm on valmis maailmavalitsuse loomiseks. Samuti ei hoidnud ta end tagasi 2002. aastal ilmunud elulooraamatus, kust on lendu läinud ka kuulus tsitaat: “Mõned isegi usuvad, et me oleme osa mingisugusest salasepitsusest, mis töötab USA huvide vastu, luues minust ja mu perest pildi kui “internatsionaalidest”, kes konspireerivad koos teistega üle maailma selle nimel, et luua rohkem integreeritud globaalne poliitiline ja majanduslik struktuur – n-ö üks maailm, kui soovite. Kui see on süüdistus, siis ma võtan selle omaks ja olen selle üle uhke.”

Iga aastaga on suurenenud avalikkuse huvi konverentsil toimuva vastu ning seoses sellega on kohtumispaikade lähistel korraldatud ka mitmeid meeleavaldusi, kuhu on kokku sõidetud kõikjalt maailmast. Näiteks 2013. aastal toimus Briti aktivisti Silkie Carlo juhtimisel Bilderbergi jälgijatele Londoni lähistel Watfordis konverentsipaiga kõrval elurõõmus festival Bilderberg Fringe, mida külastas ka Telegram. 2014. aastal korraldati Kopenhaagenis kahepäevase kogunemise ajal sündmus We The People Bilderberg, mille raames toimus ka bilderberglaste kohtumispaiga Marriotti hotelli ees suur meeleavaldus, kus pidasid kõnesid paljud aktivistid, ajakirjanikud ja vandenõudeuurijad, sh sõltumatu meediaorganisatsiooni We Are Change asutaja Luke Rudkowski. Sel aastal suuremast meeleavaldusest teada antud ei ole, samas on konverentsi ajaks kuuldavasti kasutusele võetud eelmistest aastatest oluliselt karmimad turvameetmed. Konverentsi seirama läinud Ühendriikide uudisteportaali Infowars ajakirjanikud on kohal nädala algusest saadik ning nende sõnul on juba 8 kilomeetri kaugusel kohtumispaigast püsti pandud politsei kontrollpunktid, kus kõiki möödujaid kontrollitakse ja küsitletakse. Vaata ka videot:

 

2015. aastal arutlusele tulevad võtmeteemad on:

Tehisintellekt (loe ka selle teema ja Bilderbergi kohta käivatest teooriatest)

Küberturvalisus

Keemiarelvade rünnakud

Päevakajalised majandusprobleemid

Euroopa strateegia

Globaliseerumine

Kreeka

Iraan

Lähis-Ida

NATO

Venemaa

Terrorism

Ühendkuningriigid

USA

Ühendriikide valimised

 

Ametlikku osalejate nimekirja näeb siit. Eestist ei ole ka sel aastal kedagi osalema märgitud, küll aga on sinna teiste hulgas kutsutud Soome praegune rahandusminister ja endine peaminister Alexander Stubb ning majandusteadlane ja endine Euroopa Keskpanga töötaja Leena Mörttinen; Rootsist osalevad näiteks bilderberglaste korduvkülaline Volvo president Carl-Henric Svanberg, investor ja SEB pangandusdünastia võsu Jacob Wallenberg ning majandus- ja innovatsiooniminister Mikael Damberg.

Lisaks võtavad kohtumisest osa ka paljude teiste riikide ministrid, mitmed meediajuhid (nt The Economisti ja Bloombergi peatoimetajad), tuntud ajakirjanik Anne Applebaum, NATO peasekretär Jens Stoltenberg, USA investeerimispanga Goldman Sachsi ja mitmete luureagentuuride esindajad, lennufirma Ryanair juht Michael O’Leary ning netigigandi Google kolm esindajat. Osalejate nimekirja puhul tasub meeles pidada, et igal aastal on sündmusele saabumas nähtud ka mitmeid riigipäid ning nimekaid ametnikke ja teadlasi, keda millegipärast ei ole ametlike osalejate sekka kantud.

 

paulKokkuvõte intervjuust Paul Joseph Watsoniga: “Kardetakse, et kui teemad jõuavad avalikkuseni, hakkavad nende üle diskuteerima vandenõuteoreetikud.”

Selgita palun inimestele, kes asjast üldse teadlikud pole, mis on Bilderbergi grupp.

Bilderbergi konverents on sisuliselt 120-pealine eliidi grupp, kes kohtub suletud uste taga ja kelle iga-aastane põhjendus meediale on, et neil inimestel ei ole maailma juhtimises mingit mõjuvõimu. Kui aga vaadata otsusi, mis on maailmas pärast neid kohtumisi läbi ajaloo vastu võetud, siis võiks arvata teisiti. Sisuliselt, neil kohtumistel ei võeta vastu otsuseid, vaid tehakse hilisemale otsustamisele tugev põhi alla.

 

Sellel aastal on üks põhiteema kindlasti Ukraina ja Venemaa vahelised suhted. Millised teemad tulevad veel arutlusele?

Jah, Ukraina on kindlasti suur teema, eriti arvestades seda, et Obama sinna veel surmavaid relvavägesid saatis. Tundub, et nad ei taha sealset olukorda rahustada. Palju teemasid on sarnased ka nädal varem toimuvale G7 kohtumisele, üks neist suur WHO teadlaste mure, et üha rohkem inimesi sureb infektsioonidesse, mis olid varem ravitavad, sest probleem on antibiootikumidega. Probleem on selles, et inimestel tekib üha rohkem antibiootikumide vastu immuunsus. Kindlasti räägitakse ka kliimasoojenemisest. Bilderbergi grupi ametlikul leheküljel on küll ebamäärane teemade list, kuid just eelmisest aastast on näide, kus Hollandi poliitik Diedrik Samson konverentsi ajal protestijatega rääkima tuli ning avaldas teema, mida ametlikul koduleheküljel ei ole. Seega me teame, et arutatakse ka teemasid, mida kuskil ei avaldata.

 

Inimesed kahtlustavad, miks selline salatsemine? Kui arutatakse vaid maailmaasju, siis miks nii varjatult?

Just turvalisuse poole pealt on see väga erinev eelmisest aastast. Eelmise aasta konverentsil Kopenhaagenis saime me väga lähedale. Seega, palju salatsemisest on seotud turvalisusega. Ollakse ka väga teadlikult sellest, et rikutakse Logani seadust ning seda ei taheta avalikkusele näidata. Kardetakse ka seda, et kui teemad jõuavad avalikkuseni, hakkavad nende üle diskuteerima vandenõuteoreetikud.

 

Kas plaanid ka sel aastal minna?

Ilmselt jah. Mis on sel aastal huvitav, on see, et nad tervitavad meid “Anti Cobra Terrorirühmaga“ – Austria esmane terrorismivastane üksus, mis tegeleb kaaperdatud lennukite ja pantvangiolukordadega. See sama kaitse on ka G7 kohtumisel, kuid seal on tuhandeid protestijaid. Bilderbergil on maksimaalselt paarsada rahumeelset protestijat eraldunud piirkonnas, tundub tõesti “ohtlik“, eriti arvestades seda, et Cobra terrorismivastasel üksusel on relvad ning granaadid.

 

Tundub, et nad tahavad ise seda kokkupõrget, sest siis saavad nad oma õigustele toetuda.

See ei ole kindlasti suur politseioperatsioon, sellel pole vajagi seda olla. Kopenhaageni kohtumine oli linnale väga lähedal, kuid vaid sada inimest ilmus kohale. Me ei tea, kui tõsiselt Austria inimesed Bilderbergi suhtuvad.

 

Mis sel aastal päevakorras on või mida oodata?

Sinna on veel mõned kuud aega ja see on üsna eraldatud kohas, seega paljud aktivistid ei pääse kohale tulema. Ma arvan, et see kohtumine tuleb sarnane 2011. aastal toimunud kohtumisele Šveitsis.

 

Kust saab rohkem teada sinust ja Bilderbergist?

Portaalist Infowars.com ja kohtumise lähenedes hakkan ma infot postitama ka oma Youtube’i lehele PrisonPlanetLive.

 

Estulin 2010. aastal Brüsselis, Euroopa Parlamendis peetud pressikonverentsil rääkimas Bilderbergi grupist.

Estulin 2010. aastal Brüsselis, Euroopa Parlamendis peetud pressikonverentsil rääkimas Bilderbergi grupist.

Kokkuvõte intervjuust Daniel Estuliniga: “Bilderbergi grupist saavad alguse paljud muutused ja neid kõiki kuuldes te kindlasti imestaksite”

Räägi meile pisut endast – kuidas sa Bilderbergi uurimiseni välja jõudsid?

Umbes 20 aastat tagasi sõin ma lõunat oma sõbraga, kes töötab salateenistuses. Ta rääkis mulle Bilderbergist ja asjadest, mis hakkavad toimuma kolme aasta pärast, aastal 1995. Tollal ei saanud ma eriti midagi aru ja unustasin selle kuni aastani 1995, kui need asjad päriselt toimuma hakkasid. Mind hakkas huvitama, kes maailma tegelikult juhib ja nii sattusin ma Bilderbergi vandenõuteooriate juurde, millega olen tegelenud umbes 15–17 aastat.

Põhjus, miks ma sain teha tõelise loo Bilderbergist, on see, et ma tõin avalikkuse ette dokumendid, fotod, salajased arutelud – tegin selle populaarseks. Mai lõpus tuleb meil välja ka dokumentaalfilm, mis on tehtud minu raamatu põhjal.

 

Bilderbergi kohtumised on peavoolu meediale teada. Nad väidavad, et on lihtsalt kõrgemat klassi kommunikatsiooni organisatsioon, kus võimul olevad rikkad inimesed saavad kokku ja arutavad maailma asju. Mis neid salakavalaks teeb, mida nad varjavad?

Bilderberg oli külma sõja ajal väga tähtis. Bilderberg oli nii skandaalne sellepärast, et seal oli palju natse, see oli Nõukogude-vastane.

Alati on räägitud, et “nemad“ teevad seda ja “nemad“ kontrollivad kõike. Kuid kes on need “nemad“? Inimesed tõid kohe paralleeli, et Bilderberg ongi “nemad“!

Vaadates, kes neil kohtumistel osaleb, on nad kõik tähtsad võimulolevad inimesed, kes jõuavad otsustele nii ülemaailmsetel teemadel. Räägitakse Uuest Maailmakorrast.

 

Arvestades tänapäeva maailma, on Bilderbergil vaja teha koostööd ja korraldada kokkusaamisi teiste suurte organisatsioonidega. Kas Bilderberg on alati olnud ülemaailmne või kas ta on seda praegu? Külma sõja ajal oli seal Nõukogude Liit, nüüd Venemaa ja Hiina.

Nüüd on seal Kanada, USA, Aasia ja Euroopa. Seal on palju liikmeid organisatsioonidest, ka üksikisikuid. Paljud lähevad sinna esindama oma valitsust.

Need kohtumised on huvitavad. Aasta jooksul on peale Bilderbergi veel mitmeid tähtsaid teiste organisatsioonide kohtumusi. Kõik muutused või seadused algavad sellest, et keegi kuskil käib idee välja. Sageli algavad need suletud uste taga. Bilderbergi grupist saavad alguse paljud muutused ja neid kõiki kuuldes te kindlasti imestaksite.

Lõppude lõpuks ei loe ka see, kes valitsusse valitakse. See, keda ei valita, läheb selle juurde, kes valiti ja ütleb talle, mida teha. Keegi teine tuleb ja ütleb.

 

Te kirjeldate, et Bilderberg vajab teisi organisatsioone. Need inimesed, kellest te rääkisite, keda rahvas ei vali, on ekspertrühmad nad vormivad poliitikat üle maailma. Inimesed vaid arvavad, et nemad midagi mõjutavad.

Inimkond on nii töötanud tegelikult juba väga kaua aega. Ajas võib isegi 6000 aastat tagasi minna ja tegelikult töötas kõik siis samamoodi. Samamoodi on praegu Šveitsis, mis on kõige räpasem ja korrumpeerunum riik.

 

Kas saad meile tuua mõne näite selle kohta, mida need inimesed on teinud?

Parim näide on 1973. aasta naftaembargo. Bilderbergi teod viivad maailma majanduse nulli. Sel aastal oli Bilderbergi kohtumine Šveitsis ja selle aasta põhiteema oli naftakriis, 400% naftahinna tõus. Sel ajal loodi Rotterdamis n-ö naftaturg, kust sai naftadollarite eest naftat osta. Selle pärast on ka praegu nii, et täna makstakse nafta eest üle, erinevates maades makstakse nafta eest erinevalt. Bilderbergi teemaks ei olnud, kuidas seal osalevad võimulolevad rikkad inimesed nafta hinda mõjutavad, vaid nad tahtsid nafta hinnatõusu. Nad ei hoolinud sellest, mis see majandusele teeb. Nad tahtsid, et Ameerika oleks industrialiseeritud. Nad arutasid, mida teha kõigi nende naftadollaritega, mis Ameerikasse sisse tulid. Kolmas maailm, paljud Aafrika riigid, olid olukorras, kus nad hakkasid tagasi jalgadele tõusma ja tõstes naftahinda, ei lasknud Bilderberg sellel juhtuda. Nad hakkasid tegema kokkuleppeid Hiina ja Venemaaga. Selle kohta on isegi dokument olemas.

Inimesed, kes ütlevad, et Bilderbergi kohta käiv jutt on vaid vandenõuteooria, ei tea midagi.

 

Oled sa kunagi täpselt aru saanud, miks Bilderbergi inimesed seda teevad? On neil plaan või on see lihtsalt ihnus? Mis neid motiveerib? Enamik neid inimesi on ju väga heal järjel.

Plaan on neil olemas. Nad ei saaks sellega hakkama, kui oleks tegu vaid ihnusega. Bildebergi idee läheb tagasi üle 60 aasta ja see on algusest peale väga hästi korraldatud olnud.

Asi ei ole rahas, seda saavad nad endale iga kell juurde trükkida. Asi on võimus, surematuses.See ei ole nende jaoks see, et kui nad surevad, siis jääb nende nimi meelde, vaid milleski muus. Ma räägin sellest põhjalikult ka oma viimases raamatus.

On huvitav, kui vähe me teame tegelikult maailmast, kus me elame.

 

Kas sa räägid sellest, et nad tahavad inimkonda geneetiliselt muundada või ennast, et oma elu pikendada?

Ma usun samuti surematuse mõistesse. 2010. aastal Kuubal käies kohtasin ühte oma lugejat, kellelt küsisin, kuidas tema surematust mõistab ja talle siis rääkisin, et surematus on liigi ellujäämine. Mingil hetkel peame me hakkama koloniseerima kosmost, sest Maal ei ole enam ressursse. Juba praegu investeeritakse sellistesse tehnoloogiatesse, mis on väga ulmelised. Tulevikuteemasid näeme me juba sellistes filmides nagu „Tähtede sõda“ või „Näljamängud“, kus võideldakse toidu pärast. Holland ja Venemaa juba saadavad laevu kosmosesse.

Mõte on selles, et Bilderbergi inimeste jaoks on surematuse kontseptsioon teine kui meie jaoks.

 

Mida arvad sina kliimamuutusest – inimeste süü, eliidi süü, looduse loomulik käik? See oli Bilderbergil ka paar aastat tagasi arutlusel.

Praegu sellist asja nagu kliima soojenemine ei ole. Me oleme kliima külmenemise tsüklis täpselt keskel. Kanadas on näiteks viimaste aegade kõige karmimad talved, seega jutt kliima soojenemisest on absurd. Räägitakse, et Maal on ressursse veel 40 aastaks, peale seda pole midagi. Kosmoses on aga nii palju ressursse, millest ei räägita. Organisatsioonid, näiteks The 1001 Club ja WWF, räägivad lollusi. Nad jätavad ütlemata, et meie suurim ressurss on meie mõistus.

 

Raadiokuulaja Greg: Kui ma kuuleksin sellest, millest sa räägid, esimest korda, ei saaks ma midagi aru. Räägi inimestele, mida saab igaüks teha, et midagi muuta.

Daniel: Mu parim nõuanne on televiisor välja lülitada, sest seal on peavoolu meedia. Mõelda, mida nad räägivad. Ma kuulen vandenõudega seoses tihti, et Bilderberg on käskinud näiteks presidendil midagi teha. Inimeste jaoks on arusaamatu, kuidas see toimib.

Kokkuvõttes, kogu nii palju informatsiooni kui võimalik, lülita välja televiisor, ole inimene, mõtle kriitiliselt ja kõige tähtsam – mida iganes sa teed, ole kindel, et sa töötad inimkonna tuleviku heaks, sest elu Maal ei lõpe meiega.

 

Saatejuht: Greg, sa ütlesid, et paljud inimesed ei ole midagi kuulnud Bilderbergist ja sellega seonduvast, aga selle põhjus võib olla ka see, et paljusid see ei huvitagi ja seda muuta ei saa. Isegi väga suur hulk inimesi, keda see huvitab, ei suudaks ehk midagi muuta, mida võimul olevad inimesed teevad, sest neil on liiga suur võim. Nad teevad, mida tahavad ja lõpuks ehk planeet ise reageerib.

Daniel: Ma tahtsin veel rääkida oma dokumentaalfilmist, mis linastub varsti ja seda saab toetada. Tänu sellele filmile saavad veel rohkemad inimesed teada Bilderbergist. Selle kohta saab infot ka minu Twitteri kontolt. Palju infot Bilderbergi kohta on ka minu kodulehel danielestulin.com.

Mind on nomineeritud ka Nobeli rahupreemiale. See on vastutasu minu aastaid tehtud pühendunud tööle ja uurimisele, see on minu jaoks suur au, sest sellele auhinnale on nomineeritud nii palju häid inimesi, mitte Obama muidugi.

 

Allikad: TelegramBilderberg MeetingsInfowars, YourNewsWire, Sott Radio Network, lingid artikli sees

Fotod: globalresearch.com, twitter.com, danielestulin.com

 

Intervjuude kokkuvõte Avely Pütsep

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt