Ministeerium seisab taas silmitsi uduse rahade kantimistega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2014 kell 9:48Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on lisaks suurematele vigadele seoses Eesti Energia ja Estonian Airiga viimastel aastatel pidanud tegelema ka väiksemate apsudega, nagu näiteks üks korruptsioonijuhtum, mille koos salvestistega avaldas eelmisel aastal ainsana Telegram. Nüüd tuleb välja, et olematu jäälõhkujaga seoses on tarvis suurem summa korstnasse kirjutada, vahendab ERR.

 

Postimees kirjutab, et riik raiskas vähemalt 700 000 eurot arktilise jäälõhkuja projekteerimisele, mida kunagi ei ehitata: 700 000 eurost 150 000 eurot moodustab seejuures lepingu enneaegse lõpetamisega kaasnev trahv, ülejäänud 550 000 eurot maksti Soome firmale juba tehtud projekteerimistöö eest.

Sellele lisaks on riik kandnud Aker Arctic Technologyle ettemaksuna veel 947 000 eurot, mille firma on lubanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Eero Pärgmäe väitel suusõnalise kokkuleppe kohaselt tagasi maksta.

Riigihanget valmistati ette Edgar Savisaare majandusministriks oleku ajal, ent kõik olulised protseduurid – riigile kahjulik leping ja laevaehituse plaani soiku jätmine – toimusid Juhan Partsi haldusalas.

Praegune majandus- ja taristuminister Urve Palo ütles, et alles tutvub üles kerkinud teemaga ning, et talle on seletatud, et 2007. aastal tehti otsus parimas usus, et on vaja jäälõhkujat.

 

Allikad: ERR, Postimees

Foto: nsidc.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt