Ligi: maksumaksjalt ei küsita luba, vaid arvamust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. detsember 2013 kell 13:26Maksupoliitikat ei saa teha nii, et küsitakse rahvalt, kas nad tahavad maksu maksta, ja toimida sellele vastavalt, rääkis reformierakondlasest rahandusminister Jürgen Ligi ETV saates “Foorum”.

 

Parlamendiliikmed leidsid 4. detsembril katteallikad 24 miljoni eurosele eelarveaugule. Ligi sõnul tuli selles appi majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts: “Me küll teadsime, et tal tagataskus midagi on, aga täpset summat ei teadnud. Viiendik sellest summast on tegelikult Juhani viimase hetke abi, nii et aitäh.”

24 miljonit eurot, mis pidi esialgse plaani järgi tulema ettevõtetele autoostmisel kehtivate maksusoodustuste kärpimisest, on Ligi sõnul üks element õiglasest maksukogumisest.  “Ega maksumaksjalt ei küsita luba, vaid maksumaksjatelt küsitakse arvamust. Seda me oleme teinud,” ütles ta ja lisas: “Aga see ei tähenda, et me küsime, kas me tohime seda teha. Alati on lõppotsus vaja teha valitsusel ja parlamendil, et kas need huvigruppide seisukohad on avalike huvidega piisavas kooskõlas.”

 

Loe pikemalt: ERR

Lugemissoovitus: Delfi Ärileht (“Maksuekspert Lasse Lehis näitlikustab, kuidas Jürgen Ligi manipuleerib maksumaksjatega”)

Foto: Kaupo Kikkas / Riigikantselei / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt