Leedu viivitamine võib Rail Balticu projekti eurorahadest ilma jätta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2013 kell 9:02Euroopa parlamendi saadikud kardavad, et Rail Balticu rajamine võib Leedu valitsuse esitatud lisatingimuste tõttu nurjuda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

 

Brüsselis kogunenud Balti-Euroopa saadikurühm rõhutas, et olukorras, kus kõik Euroopa Liidu institutsioonid Rail Balticut toetavad, on vaja eurorahast ilmajäämise vältimiseks projektiga kiiremini edasi minna – kui Rail Balticu ehitamisega pole alustatud 2016. aastaks, võivad Balti riigid eurorahast ilma jääda.

Täna on Leedu valitsuse peamine probleem see, et kiirraudtee plaanitakse ehitada nii, et see läbib Kaunast ja mitte Vilniust.

Euroopa Komisjoni transpordivolinik Siim Kallas nõustub Leedu valitsuse seisukohaga, et Vilniuse ühendamine loodava raudteega oleks igati mõistlik, aga Leedu valitsus tuli selle peale liiga hilja: “Kes selle kaardi siis joonistas, kus Vilniust peal ei ole? Põhimõtteliselt on see ikkagi valitsuste ettepanek ja siis me oleme selle maha joonistanud.”

Leedu asetranspordiminister kinnitas, et tema valitsus ei takista kolme riigi ühisettevõtte rajamist 1. jaanuarist.

 

Loe pikemalt: ERR

Loe ka Rail Balticuga seotud probleemidest: Telegram

Pilt: Ministry of Transport and Communication of the Republic of Latvia / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt