Putin määrab Balti veteranidele propagandamaigulise toetuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2013 kell 14:05Vladimir Putin's working visit to Primorye TerritoryVenemaa presidendi Vladimir Putini seaduse eelnõu näeb ette toetuste maksmist Balti riikides elavatele nõukogude sõjaveteranidele, vahendab BNS.

 

Avalikule arutelule esitatud dokumendi järgi hakatakse Teises maailmasõjas Nõukogude Liidu poolel sõdinud inimestele, kes elavad Eestis, Lätis või Leedus ning on nende riikide kodanikud või alalised kodakondsuseta elanikud, maksma alates selle aasta 1. novembrist igakuist eluaegset toetust.

Veteranidele, sõjainvaliididele, nende leskedele, koonduslaagrite ja getode asukatele, Leningradi blokaadis olnutele määratava toetuse suurus ulatub 500-st 1000 rublani ehk on ligi 11-23 eurot.

Seadluse eelnõu saatekirjas on öeldud, et Balti riikides elavate Suure Isamaasõja veteranide õigusi rikutakse mitmetes eluvaldkondades. “Nende riikide poliitilise eliidi tahtel on nad isamaakaitsjatest tembeldatud okupantideks ning pahatihti langevad kriminaalseadusliku tagakiusamise ohvriks.”

Aastal 2000 määras Putin samuti Balti riikides elavatele veteranidele toetuse, tookord oli tegu ühekordse preemiaga sõja lõpu 55. aastapäeva puhul.

 

Allikad: BNS, PravdaFoto: voiceofrussia.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt