Noormees kaotas karastusjookide tõttu hambad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2013 kell 9:2925- aastane austraallane William Kennewell kaotas mõne aasta jooksul karastusjooke juues kõik oma hambad.

 

Kennewell sattus magusatest jookidest sõltuvusse ja jõi kolm aastat järjest päevas kuus kuni kaheksa liitrit karastusjooki. Mees ignoreeris arstide hoiatusi ning lõpuks tuli tal kõik mädanevad hambad suust välja tõmmata.

“Mulle on öeldud, et normaalsel inimesel on umbes 32 hammast. Mul oli arsti juurde minnes 13 alles ja ka need tuli eemaldada,” jutustas ta. Williami sõnul ei olnud ta eriline “veefänn” ja töötades hotellinduses oli Coca-Colale kerge ligipääas.

Hammaste mädanemine põhjustas Williamil veremürgistuse, mis tegi ta haigeks, kuid nüüd, pärast vanade hammaste eemaldamist ja implantaatidega asendamist on olukord stabiliseerumas.

Mõned Austraalia arstid on seisukohal, et karastusjookide pudelitel peaksid olema hoiatussildid. William on sellega nõus, kuid kahtleb samas, kas sellest mingit kasu on.

 

Allikas: Tarbija24.ee, News.com.au

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt