Lobjakas: Siim Kallase avaldust võib võtta umbusaldusena Ansipile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2013 kell 19:38



 

Poliitikavaatleja Ahto Lobjakase hinnangul võib Siim Kallase avaldust, milles ta soovitab Reformierakonnal korraldada uus üldkogu, tõlgendada kui umbusaldusavaldust peaminister Andrus Ansipile, vahendas ERR.

 

“Arvestades avalduse ajastust ja kõiki läänelikke poliitika reegleid, ei ole mingit muud võimalust selle avalduse tõlgendamiseks,” sõnas Lobjakas ERRi uudisteportaalile.

Lobjakas tõdes, et Siim Kallase avaldus näitab ilmselt Reformierakonna lõpu algust. Samas võib tema sõnul loota, et lõpu taga on uus algus. Ta arvab, et kõige loogilisemalt on see Reformierakonna minek opositsiooni ja sisemine puhastus ning kunagine uus naasmine. Nimelt sisemine puhastus, sest avalikkusele võlgneb Reformierakond Lobjakase arvates vähemalt formaalselt tunduvalt vähem kui oma 13 000 liikmele, mis on piisavalt suur number küsimaks, miks sellises kogumis ei toimi demokraatliku erakonnapoliitika normaalsed instinktid? Mis on valesti 13 000 inimesega?” esitab ta küsimuse.

Lobjakas tõdes, et iga Lääne-Euroopa partei, mis oleks Reformierakonnaga võrreldavate skandaalide rünnaku all, oleks üle elanud vähemalt ühe katse juhti vahetada. Parteipoliitikas kehtivate reeglite kohta loe edasi ERR-i leheküljelt.

 

Kallas: Soovitan tõsiselt kaaluda uute valimiste korraldamist

Reformierakonna auesimees ja Euroopa Komisjoni transpordivolinik Siim Kallas ütles, et kui uut üldkogu kokku ei kutsuta, jääb usaldusväärsuse küsimus segama erakonna tulevasi ettevõtmisi, vahendas BNS.

“Soovitan tõsiselt kaaluda uute valimiste korraldamist. Enne seda tuleb valimissüsteem üle vaadata ja korrastada, nii et asi oleks igati veekindel,” ütles Kallas. “Kui uusi valimisi ei tee, jääb erakonna sisevalimiste usaldusväärsuse küsimus kahjustama ja segama kõiki muid ettevõtmisi, sealhulgas eesolevate kohalike ja üleriiklike valimiste ettevalmistamist,” lisas Kallas.

Kallas arvas, et Kristiina Ojuland kaotab kindlasti pärast erakonnast välja heitmist oluliselt oma mõjujõudu Euroopa Parlamendis, kus ta on teinud head tööd. “Ta on olnud juhtiv Euroopa Parlamendi Vene-poliitika kujundamisel ning olnud kõige silmapaistvam nn Magnitski nimekirja asja ajaja,” ütles Kallas.

Uue erakonna üldkogu korraldamist on seni reformierakondlastest avalikult toetanud Hannes Astok, Kaja Kallas ja Andrei Korobeinik.

Andrus Ansip teatas täna, et kui Reformierakond otsustab mingil põhjusel kokku kutsuda uue üldkogu, siis tema enam esimeheks ei kandideeri.

 

Allikad: ERR, BNS

Foto: Wikimedia Commons / Avjoska

 

Toimetas Ksenia Kask

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt