Riigikogulased on rahvakogu ettepanekute osas optimistlikud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. aprill 2013 kell 20:28thumbs-up-md

Riigikogu liikmed tõdesid, et rahvakogust tulnud ettepanekud olid asjalikud ning neid on võimalik seaduste tegemisel arvestada. President Toomas Hendrik Ilves andis täna hommikul riigikogule üle rahvakogus heaks kiidetud otsused. President soovis, et riigikogu võtaks nende ettepanekute arutamist tõsiselt, kirjutab ERR.

 

“Väga uusi ettepanekuid seal ei olnud küll, aga see oli hea indikatsioon sellest, mida inimesed peavad oluliseks ja mida inimesed peavad vähem oluliseks,” rääkis “Aktuaalsele kaamerale” riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Andrei Korobeinik.

Rahvakogul osalenud keskerakondlase Priit Toobali arvates vääriks riigikogul ettepanekute hulgast heaks kiita rahvaalgatuse seadus, mis nõuab ka põhiseaduse muutmist: “Eesti kodanikul oleks õigus algatada seaduseelnõusid ja kohustada parlamenti neid arutama. Meie ettepaneku kohaselt oleks see nii, et 25 000 inimest koguvad allkirjad mingi seaduseelnõu või ettepaneku poolt ja parlament on kohustatud seda eelnõu arutama ja vaagima.”

Möödunud laupäeval Tallinnas toimunud rahvakogu arutelupäeval osales 315 inimest ja hääletamisel oli 18 küsimust.

 

Loe pikemalt: ERRFoto: clker.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt