Tarand: sügisesi valimisi võivad mõjutada ka uued kodanikuliikumised

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2013 kell 14:33 

Europarlamendi saadiku Indrek Tarandi hinnangul kerkib veel enne sügisesi kohalike omavalitsuste valimisi esile netikeskkondades tärganud kodanikualgatusi, mille tegevus võib mõjutada ka valimiste tulemusi. “Ma arvan, et kõik on siiski võimalik,“ ütles Tarand vastuseks KUKU-raadio küsimusele, kas uued tekkivad parteidevälised survegrupid võiksid mõjutada ka kohalike valimiste tulemusi Tallinnas, vahendab BNS.

 

“Kindlasti enne kohalikke valimisi üritavad inimeste grupid oma sõnumit ja mõtet läbi suruda, sest et parteipoliitiline vastus on, et enne sügist midagi reeglites ei muudeta. Järelikult tuleb leiutada asümmeetrilisi vastulööke sellele,“ rääkis Tarand.

Tarand tunnistas, et on mõnel määral ka nende ideedega seotud, ehkki ta pole arvutiinsener ega internetis kodanikuplatvormide looja. Tema sõnul oleks just enne sügisesi valimisi sobiv sel alal midagi proovida teha. “Ma tunnen, et inimesed on selleks valmis ja kindlasti mingid ettepanekud ja algatused tulevad,“ rääkis Tarand teisipäeval Brüsselis KUKU-le.

2009. aasta europarlamendi valimistel üksinda veerandi häältest kogunud Tarandi arvates ei saa seni uuringufirmade ennustatud valimistulemusi (Tallinnas – BNS) pidada vääramatuteks. Ehkki senised erakonnad saavad mõjutada teemadevalikut ning pääsevad hõlpsamalt meediasse, ei ole siiski selge, milliseks kujuneb valijate reaktsioon, sõnas eurosaadik.

“Kuidas kodanikud seda vastu võtavad, kui palju on kriitilist meelt ja kui palju soovitakse teistes kanalites ja teistel diskussiooniväljadel asju arutada, seda me ei tea,“ rääkis Tarand.

Tarand möönis, et palju oleneb sellest, kas eeldatavalt internetikanalites tekkiv debatt ja kriitilised seisukohad jõuavad ka valimissedelitele ehk kas nende esitajad lähevad ka valima.

“Lihtne on öelda, et valikut pole, et kõik nad (erakonnad – BNS) on ühesugused. Aga tegelikult võivad tulla valimisliidud, mingid üllatajad. Ma arvan, et isegi väike Roheliste partei – vaatamata oma väga raskele seisule – tuleb välja. Ja siis on juba kaalukeeled, kus grammikesest sõltub. See hakkab mõjutama ka suurte, peamiselt kommunistliku taustaga parteide tegevust,“ märkis Tarand Brüsselis KUKU-raadiole antud intervjuus.

 

Allikas: BNS

Foto: Indrek Tarandi Youtube´i kanal

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt