Rahvusvaheline metsakaitsjate kohtumine Eestis möödus edukalt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2018 kell 12:07Elbikus toimunud Forest Movement Europe’i (FME) ja Environmental Paper Networki (EPN) kohtumisel osales kahekümne üheksa organisatsiooni esindajaid kahekümne neljast riigist. Arutuse alla tulid Eesti, Malaisia, USA, Indoneesia ja Slovakkia metsandusprobleemid ning edasiminekud nende lahendamisel. Kohtumisel avaldati esmakordselt ka EPN-i ülevaade paberitööstuse hetkeseisust, samuti otsiti koha peal ühist nägemust biomassi osas ning valmistati ette ühispöördumine Tartu  kodanike, teadlaste ja linnavalitsuse toetuseks Est-For Investi poolt kavandatava tselluloositehase asjus.

 

Kohtumise käigus tunnistasid väliskülalised, et olukord Eesti ning kogu Baltikumi metsades on tõepoolest halb ning sellele tuleks ka rahvusvahelisel tasandil senisest enam tähelepanu pöörata. Samas tunnustati eestlasi juba saavutatud edusammude eest ning tunti suurt huvi koostöö vastu. Välisdelegatsioon külastas ka Soomaa rahvusparki ning seal hiljaaegu tehtud raiet, millesse üldsus sekkus ning mis ka peatati, aga sellegipoolest jõuti toime panna mitmeid raierikkumisi, mida Keskkonnainspektsioon ja Keskkonnaagentuur nüüdseks uurima on asunud. Sündmust peeti häbiväärseks ning leiti, et Lääne-Euroopas tekitaks see suure skandaali.

Miitingul osales väliskülalisi Soomest, Ühendkuningriigist, Belgiast, Indiast, Slovakkiast, Itaaliast, Šveitsist, Ameerika Ühendriikidest, Venemaalt, Hollandist, Hiinast, Prantsusmaalt, Serbiast, Beninist, Portugalist, Eestist, Saksamaalt, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Armeeniast, Indoneesiast, Uus-Meremaalt, Nepaalist ja Elevandiluurannikult.

 

Allikas ja lisainfo: Kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks

Foto: EMA

 

Toimetas Sander Soomaa       Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt