Tallinn ei kavatse ühiskaardi registreerimise nõudest loobuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2013 kell 19:05



 

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul ei kavatse linn ühistranspordis ühiskaardi registreerimise nõudest loobuda, kuigi kohtu otsusel ei saa ühiskaardi valideerimata ehk registreerimata jätmisel trahvi teha.

 

Aasa kinnitusel linn ühiskaardi registreerimiskohustust kindlasti ei muuda. “Tallinn on väga tänulik nendele inimestele, kes igat oma sõitu ühistranspordis valideerivad ning sellega aitavad kaasa liinivõrgu modelleerimiseks ja optimeerimiseks vajalike andmete kogumisele,” teatas Aas Tallinna pressitalituse vahendusel BNS-ile.

Aas märkis, et võrreldes ülejäänud Euroopaga pole ka Eesti mingi erand, ükskõik kus Eestimaa paigas ollakse ja ühistransporti kasutatakse on vaja lunastada endale sõiduõigus lähtuvalt kehtestatud korrast.

“See norm kehtib ka Tallinna kohta – volikogu on ühistranspordis sõidu eest tasumise korra kehtestanud ja igal sõitjal peab olema ette näidata sõiduõigus. Sõidu hind on erinev: alates 0 eurost kuni 23 euroni 30 päeva pileti eest. Sõiduõiguse saab isik pärast sõidu registreerimist. Piltlikult öeldes kui Tallinnas kehtis paberpiletisüsteem ja sõidukisse sisenemisel jäeti pileti komposteerimata, siis määrati trahv. Seega pilet ei tähenda veel sõiduõigust. Või näiteks ei ole võimalik teenindusasutustes kliendikaardi soodustust saada enne, kui see ei ole teenindaja poolt registreeritud. Ja kui klient ei soovi oma kliendikaarti registreerida, siis ta soodustust ei saa,” nentis Aas.

Harju maakohtu otsuse kohaselt ei tohi ühistranspordi kasutajaid Tallinna ühiskaardi valideerimata jätmise eest trahvida, kui sõiduõigus on olemas, kirjutas Eesti Päevaleht reedel. Kohus leidis, et infolekke ohu tõttu ei tohi inimesi üldse valideerima sundida.

15. aprillil langetas Harju maakohus munitsipaalpolitseilt ebaõiglase trahvi saanud Liivi Lankotsa kaebuse asjas otsuse, milles mitte üksnes ei tühistanud trahvi, vaid kirjutas otsuses, et kui inimesel on kaasas sõiduõigust tõendavad dokumendid – tallinlase puhul ID-kaart ja isikustatud ühiskaart -, on tema õigus sõita tõendatud ja ühiskaardiga viibutamata jätmise eest trahvida ei saa.

“Liivi Lankots esitas Tallinna ühistranspordi bussiliinil ID-kaardi ja isikustatud ühiskaardi, mille jättis valideerimata. ID-kaardi ja isikustatud ühiskaardi abil on võimalik kergesti kindlaks teha, et Liivi Lankotsal tallinlasena on tasuta sõitmise õigus. Kuna tasuta sõidu õigus oli esitatud dokumentidega tõendatud, puudub menetlusaluse isiku teos väärteokoosseis,” sedastas kohus.

Harju maakohtu otsuse näol on tegu esimese astme kohtu otsusega ja ja munitsipaalpolitsei võib esitada kassatsioonkaebuse riigikohtule. “Kõnealuses kohtuasjas ei ole Tallinna munitsipaalpolitsei amet veel oma lõplikku seisukohta välja kujundanud,” ütles ameti pressiesindaja Meeli Hunt. Seni aga trahvimine jätkub.

 

Allikas: BNS

Foto: Tripadvisor

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt