Pahane kodanik: Tallinna tasuta ühistransport on farss!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2013 kell 8:30Delfi “Rahva hääles” kirjutab õpetaja Anni Kalm, et Tallinna tasuta transpordi kasutamine on kõike muud kui lihtne. Nimelt ei tööta korralikult ISIC- ja ITIC-kaardi kasutamine Ühiskaardina ning mitte ükski amet selles küsimuses tegelikult aidata ei oska.

 

Anni kirjutab: “Kuna olen ametilt õpetaja, olen mitu aastat olnud ka ITIC-kaardi kasutaja ja avastasin enda rõõmuks, et ITIC-kaarti saab kasutada Ühiskaardina, eelduseks on vastava kiibi olemasolu. Kiibiga ITIC-kaardi eest tuleb tasuda 6,4 eurot, mis on täpselt poole kallim ilma kiibita kaardist.”

Kaarti ootas ta kolm nädalat ja pärast selle valideerimist sai ta sellega sõita kaks päeva, sest ühel hommikul kaarti validaatori ees viibutades näitas see punast tuld. Siit edasi läks käima sündmuste jada, kus pilet.ee tasulisel infoliinil paluti tal edasi helistada Tallinna Linnavalitsusse ja sealt suunati jälle omakorda edasi.

 

Pärast veel mitut telefonikõnet seadis Kalm sammud linnavalitsusse, kus tõepoolest töötab ametnik, kelle ülesanne on Ühiskaarte välja anda ja isikustada. Noor linnaametnik teatas pärast naise loo ärakuulamist, et ISIC- JA ITIC-kaartidega on algusest peale probleeme olnud ja tema ka ei tea, mida tegema peab. Tema ei saavat ametnikuna midagi teha. Tehnikud olevat probleemist teadlikud, aga midagi lahenduseks tehtud pole.

Anni Kalm uuris ka, kas oleks võimalik saada mingi kirjalik tõend, et tema ITIC-kaart on ühiskaardina kehtiv, kuid sellist paberit polevat võimalik väljastada.

 

Loe täispikka artiklit Delfist.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt