Venemaal kaalutakse kõigi vastu hääletamise võimaluse taastamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. oktoober 2013 kell 17:46Vene parlamendi menetlusse jõudis seaduseelnõu, mis taastab kõigi vastu hääletamise võimaluse kõikidel valimistel, välja arvatud presidendivalimised, vahendab BNS.

 

Eelnõu algatas grupp ülemkoja liikmeid eesotsas föderatsiooninõukogu esimehe Valentina Matvijenkoga. Seadusemuudatuse algatajad on seisukohal, et see aitaks tõsta valimisosalust.

“Kõigi vastu hääletamisega realiseerub valijate õigus mitte toetada ühtegi erakonda, ühtegi kandidaati ning väljendada sellega oma seisukohta,” ütles Matvijenko kolmapäeval ajakirjanikele, kommenteerides riigiduumale esitatud eelnõu.

Arvamusküsitluste järgi pooldab kõigi vastu hääletamise võimaluse taastamist 43 protsenti kodanikest.

Venemaal seadustati kõigi vastu hääletamine aastal 2001 (Vene Vikipeedia andmetel 1991) ning juhul, kui enamus inimesi hääletas kõigi vastu, korraldati uus hääletus. Lisaks ei tohtinud maha hääletatud kandidaadid uuesti kandideerida. Kõigi vastu hääletamise võimalus keelustati aga juba 2006. aastal ning põhjuseks toodi see, et pidev uute hääletuste korraldamine nõudis liiga palju raha.

 

Allikad: BNS, Russia Today

Loe ka: New York Times, Wikipedia, Wiki 2

Foto: thegoodneighborhood.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt